Chtěli jsme skórovat jako první, to se ale bohužel nepovedlo, smutnil útočník Jan Knotek

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté se s letošním extraligovým ročníkem loučí ve čtvrtfinále. Na pražskou Spartu nevyzráli ani ve čtvrtém utkání, přičemž podruhé v sérii nedokázali vstřelit ani branku. Do hodnocení série i celé sezony se pustil jeden z nejzkušenějších Hanáků - Jan Knotek. „S koncem sezony přichází takové prázdno. Najednou se už nic dalšího dít nebude,“ řekl posmutněle.

Úvod čtvrtého pokračování série ale olomoučtí hokejisté zvládli velice dobře. Spartu zatlačili a po většinu první třetiny byli lepším týmem. „Začátek vypadal dobře. My jsme vsadili na to, že musíme dát jako první branku. Pokud bychom šli do vedení, určitě by nás to nakoplo. Sparta by musela dobývat, ale bohužel nic z toho se nepodařilo,“ začal třiatřicetiletý útočník vykládat své pocity a dojmy.

⇒ Útočník Jan Knotek

Dlouho branka nepadla ani na jedné straně. Možná klíčovým momentem utkání byla olomoucká přesilová hra pět na tři, která ale rychle skončila po dvouminutovém trestu za nesportovní chování. Tento prohřešek šel odsedět právě Knotek. „Jel jsem na trestnou lavici za nesportovní chování střídačky. Měl jsem tam střet s brankářem, ale po něm nás pouze vykázali do středního pásma. Ale samozřejmě, tu přesilovku pěti proti třem jsme měli sehrát daleko lépe,“ ví majitel 24 kanadských bodů z této sezony.

Ve 31. minutě se Sparta dostala do sedla. Skórovala hned třikrát během necelých čtyř minut a obrovským krokem se přiblížila k postupu do semifinále, který si už v závěrečném dějství pohlídala, přestože primárně před Alexanderem Salákem bylo k vidění několik potyček. „Myslím si, že každá série v play-off má být vyhrocená. Jinak by se to ani nemohlo hrát. Když během pár dnů jezdíváte častokrát proti sobě, tak máte na mnoho hráčů soupeře určitou pifku. Vždy se to postupně sčítá a z toho pak vznikají ty strkanice,“ prohlásil.

Olomouc tak se Spartou prohrála 0:3 a se sezonou 2020/2021 se loučí konečným osmým místem. Díky postupu v předkole nad Plzní tak přeskočila Škodu, Vítkovice, Karlovy Vary i Litvínov. „Postup nad Plzní nás vystřelil k místům, na kterých jsme před sezonou chtěli hrát. Základní část by se však dala nazvat jako trápení. Nedokázali jsme se najít, ale zajíci se počítají až po honu. V sérii s Plzní jsme sezonu vylepšili,“ měl jasno dlouholetý pilíř olomoucké ofenzívy.

A jaká byla pro Jana Knotka sezona celkově? „S přerušeným měsícem hned na začátku sezony jsem měl problém. Nechci se vymlouvat, ale většina extraligy trénovala a my jsme do toho rázem skočili z nuly bez pořádných tréninků. Než jsme dohnali manko, prohráli jsme mnoho zápasů. Nenahnali jsme si sebevědomí, navíc člověk se v tom postupně začal babrat. Fungovalo to tak, že jsme měli jeden zápas dobrý, ale pak zase dva špatné. Takhle se to neustále opakovalo. Neměli jsme kde brát.“

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Slova svého svěřence doplnil i trenér Zdeněk Moták, který v prvé řadě hráčům poděkoval a zároveň pogratuloval soupeři k postupu. „Chci poděkovat našim hráčům. K celé této nelehké sezoně se postavili čelem a velice vstřícným způsobem. Zaslouží si velké poděkování. To si zaslouží samozřejmě i naši fanoušci, od kterých jsme cítili podporu, přestože nemohli být s námi přímo na stadionu. Gratuluji Spartě, které přeji vše nejlepší do dalších bojů. Děkuji jí za kvalitní sérii. Nejenom nám trenérům, ale i hráčům přinesla tato série zkušenosti do dalších let,“ řekl zkušený stratég.