Chybělo trošku štěstí, tvrdí Holec. V druhém zápase chtějí Kohouti Plzeň rozstřílet!

Tomáš Pavlica, Michal Belšán
P L Z E Ň – Dnes se hraje druhý zápas čtvrtfinále play-off proti Plzni. Ten první Olomouc prohrála až v prodloužení, když rozhodl v přesilovce Svoboda. Kohoutům letos prodloužení moc nevychází, ani Plzeň však nemá oslnivou bilanci. Kohouti však půjdou za rozhodujícím gólem už v normální hrací době. „Stačí, aby se něco lépe odrazilo,“ věří ve větší produktivitu Miroslav Holec.

V minulém zápase diváci viděli jen jednu branku a to až v 77. minutě, kdy o prvním plzeňském vítězství v sérii na čtyři vítězná utkání rozhodl Tomáš Svoboda. Šanci rozhodnout měla dříve Mora, Miroslav Holec ale v prodloužení dvakrát trefil tyčku Machovského svatyně. „Smůla, ale na tyčky se nehraje. Třeba to tam padne ve druhém zápase,“ doufá člen první formace.

Olomouc opět dojela na slabou produktivitu. Za celý zápas Plzeň výrazně přestřílela. Gól však nepřišel. „Ke gólu nám chybělo pouze trošku štěstí. Kdyby se něco trošku lépe odrazilo, byly by to góly,“ smutně konstatuje Holec.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Olomoucký herní projev byl výborný, což potvrdil i olomoucký trenér Zdeněk Venera, který označil Plzeň po pondělním zápase jako to šťastnější mužstvo ve vyrovnaném zápase. I Holec si pochvaloval olomoucký výkon. „Hráli jsme tak jak jsme chtěli. Jediné mínus tohoto zápasu bylo, že jsme nedali góly. Dostali jsme gól v prodloužení po naší chybě, špatně jsme vystřídali a Plzeň to potrestala,“ zmiňuje moment, který první zápas série rozhodl.

TÉMA UTKÁNÍ: Olomouci prodloužení nejdou

Olomouci letos prodloužení nesvědčí. Čtrnáckrát v základní části olomoucký zápas skončil remízou po šedesáti minutách. Devětkrát si však bod navíc odnesl soupeř. V tomto ohledu na tom stejně špatně pouze Boleslav. Kohouti jako první dokázali v prodloužení skórovat pouze v Pardubicích, v ostatních třech případech jako první zvedal ruce nad hlavu soupeř.

Pokud však zápas dospěje až k samostatným nájezdům, Olomouc taky nezáří. Z deseti případů, kdy na tuto variantu došlo, Mora ovládla tuto dovednostní disciplínu pouze čtyřikrát. Dva z hráčů, kteří proměnili vítězný nájezd, nyní ale nehrají (Kafka je ve Vítkovicích a Laš je zraněný). Z úspěšných exekutorů hrají Houdek a Mikúš, kteří rozhodli o bodu navíc proti Chomutovu, respektive Boleslavi.

Jednou do nájezdů šla Olomouc i na plzeňském ledě. Ty však prohrála, když na hostující straně proměnil ze sedmi pokusů jediný olomoucký Houdek a za hosty se trefili Kratěna a Lev. Plzeň má pozitivnější bilanci na nájezdy, zatím vyhrála pětkrát z osmi pokusů. V prodloužení má však stejnou bilanci, prohrála třikrát a pouze jednou rozhodla jako první. Z toho se dá usuzovat, že v pondělním zápase byli Indiáni pouze tím šťastnějším mužstvem.

Není důvod nic měnit, říká Holec

I přes to, že gól v normálním hracím čase Olomouc nedala, nehodlají hráči ani trenér nějak změnit svůj zažitý systém. „Naši hru, co hrajeme celou dobu, hrajeme i teď, a nevidíme důvod, proč od ní odstupovat. Takhle budeme hrát dál,“ věří dále olomouckému systému hry, který ji vynesl na páté místo v základní části, hráč s číslem 10.

První zápas je důležitý, přesto prohru v něm Holec nijak nepřeceňuje. „Klíčový zápas to nebyl. Už jsem zažil série, kdy vyhrávali jen domácí a pak se šlo na sedmý zápas. Určitě bych neřekl, že byl klíčový. Zítra bude další zápas a my zkusíme něco urvat,“ tvrdil odhodlaně hned po prvním utkání autor osmi letošních gólů.

Druhé utkání na ledě Západočechů startuje dnes (v úterý 15. března) od 17:30. Podaří se Hanákům sérii srovnat, nebo budou muset doma dohánět dvouzápasové manko?