Chyběly nám góly, konstatoval po prohře Aleš Jergl

Kamila Řezníčková, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Proti lídrovi tabulky nezačali Kohouti vůbec špatně, již v páté minutě šli do vedení po trefě Viléma Buriana. Hanáci v utkání dvakrát vedli, své snahy ale nedokázali dotáhnout do vítězného cíle a Třinec si v poslední třetině vystřelil tříbodovou výhru. K zápasu se s námi vrátil Aleš Jergl, který si v zápase připsal více než sedm a půl minuty strávené na ledě, jednu asistenci, hit a střelu.

I přestože Kohouti dvakrát vedli, neodnáší si z dnešního utkání ani bod. „Nejvíce nám chyběly góly, je škoda, že nám tam toho nespadlo více, šance jsme měli,“ viděl hlavní důvod prohry hráč, který většinu sezony zatím strávil v prvoligové Jihlavě.

Hanáci byli lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem, na střely vyhráli 26:20, ale třinecký gólman Peter Hamerlík svůj tým podržel. Ve třetí třetině si Oceláři vypracovali o něco více šancí. „Zápas celkově se vyvíjel dobře, ale bohužel soupeř dal o branku více. Samozřejmě, že nějaký rozdíl v kvalitě tam byl, ale ne příliš markantní,“ hodnotil soupeře dvaadvacetiletý útočník.

Oba soupeře dělil před zápasem rozdíl sedmadvaceti bodů. „Je to dobrý tým, nalézá se v čele tabulky. Hráči si věří, na puku, ve všem. Šlo vidět, že jsou někde jinde než my. Chtěli jsme se jim vyrovnat, je velká škoda, že nám utekli,“ konstatoval olomoucký útočník.

Třinec je pátým nejlepším týmem extraligy ve využívání přesilových her. Proti Olomouci se v početní výhodě prosadili jedenkrát z pěti nabídnutých příležitostí. „Na vyloučení jsme si dávali pozor, protože víme, že Oceláři mají dobrou přesilovku,“ řekl hráč s číslem dvacet šest na zádech.

⇒ Útočník Aleš Jergl

Aleš Jergl většinu doposud odehrané sezony strávil v prvoligové Jihlavě, nyní naskočil do druhého extraligového klání v řadě. „Zápasy se mi hrály dobře, extraliga je trošku jiná soutěž, nejde to jednoduše hodnotit. Určitě je mezi soutěžemi rozdíl, zejména ve zkušenostech hráčů, úplně jinak si věří na puku, jsou rychlejší bruslaři,“ hodnotil kroměřížský rodák.

Již v předchozím zápase měl Jergl několik šancí ke skórování, jel i samostatný nájezd. V utkání proti Třinci si připsal do statistik jeden bod za asistenci u prvního gólu. „Nějaká šance tam byla už v Plzni, na nájezdy jsem mohl rozhodnout, brankář to bohužel škrtnul betonem, takže to neprošlo, ale to se stává. Určitě jsem za tuto asistenci rád a konečně jsem získal nějaký kanadský bod v zápase,“ dodal na závěr.