Další nové podpisy smluv! Na Hané zůstávají: Jan Káňa, Vojtěch Tomeček a Michal Kunc

Daniel Fekets
O L O M O U C - Dobrých zpráv není nikdy dost. Už v minulých týdnech jsme informovali o setrvání Jana Knotka, Jiřího Ondruška, Jana Lukáše, Lukáše Nahodila a Davida Škůrka. Smlouvy nyní prodloužili i další tři útočníci. Vojtěch Tomeček podepsal kontrakt do konce sezony 2021/2022. Jan Káňa bude dres Hanáků oblékat minimálně v dalších dvou sezonách a talentovaný Michal Kunc dokonce o rok déle.

Jan Káňa - nejproduktivnější hráč Kohoutů v uplynulé sezoně

Odchovanec zlínského hokeje se v kategorii U18 mihnul i ve Vsetíně. V roce 2010/2011 ale začal hrát za Brno, kterému na jaře 2012 pomohl k extraligovému stříbru. V roce 2017 si sáhl na mistrovský titul a o necelý rok později přestoupil z Komety do Olomouce. V rámci svého angažmá v Brně si vyzkoušel i 1. ligu v dresu Třebíče.

Jan Káňa načne v Olomouci svou pátou sezonu. Nejlépe ale bude vzpomínat na tu právě probíhající. V osmačtyřiceti zápasech nasbíral 13 branek a 15 asistencí. Díky této bodové produkci se stal klíčovým hráčem mužstva. Byl i hlavní součástí první přesilovkové formace, ve které několikrát ukázal, že jeho střela příklepem z kruhu umí být pořádně nebezpečná pro kteréhokoliv brankáře soupeřů. Další tři kanadské body přidal i v play-off. V 1. zápase série předkola s Plzní vstřelil 2 branky. Měl tak obrovský podíl na následném postupu do čtvrtfinále.

Vojtěch Tomeček - Šikovný pravák se těší na svou čtvrtou sezonu v olomouckém dresu

V srpnu bude Vojtěchu Tomečkovi sedmadvacet let. V juniorských kategoriích nastupoval za Karlovy Vary, se kterými si zahrál i mezinárodní soutěž MHL. Právě v dresu Energie dostal šanci i v extralize už v sezoně 2013/2014. Na západě Čech poté působil i další tři ročníky. Vyzkoušel si i hostování v prvoligové Jihlavě. Poprvé změnil působiště v létě 2017, kdy přestoupil do Chomutova.

O rok později se už Vojtěch Tomeček objevil na Hané. I vinou několika zranění se ale v sezoně 2020/2021 objevil v sestavě jen pětatřicetkrát. I tak ale ukázal svou šikovnost na puku, díky které vstřelil v základní části pět branek. Jednou se prosadil i v předkole. Trefil se ve druhém zápase v Plzni, když v první třetině zvyšoval vedení Hanáků na 2:0. Tomeček odehrál v extralize už 339 zápasů.

Michal Kunc - Mladík, který chytil šanci za pačesy

Dvacetileté pravé křídlo přišlo do Olomouce v průběhu uplynulé sezony. Své hokejové první krůčky prožilo v Brně, ve kterém nastupovalo i v mládežnických kategoriích. Zvlášť povedená byla v podání Michala Kunce sezona 2018/2019, ve které si za U19 Komety Brno zapsal 25 branek a 25 asistencí. V ročníku 2019/2020 nastupoval za brněnskou juniorku, prvoligovou Třebíč i A-tým Jihomoravanů.

Také začátek ještě stále probíhající sezony strávil v Brně. Kunc ozdobil svůj první start za Olomouc premiérovým extraligovým gólem, na konci ledna se trefil do sítě zlínských Beranů. V sestavě trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se napevno usadil a do konce základní části si zapsal dalších 6 kanadských bodů. V play-off nastoupil jednou.