Dorostenci vezou bronz z Turnaje O Pohár primátora, Špunar byl vyhlášen nejlepším brankářem

Kristýna Nováková
P A R D U B I C E – Minulý víkend proběhl v Pardubicích tradiční Turnaj O Pohár primátora, tentokrát pro dorostenecké týmy. HC Olomouc v něm zanechal velmi dobrý dojem a po prvním hracím dni, v němž vyhrál oba své zápasy, bylo mezi horkými kandidáty na vítězství. V neděli se už však Kohoutům tolik nedařilo, i tak si ale z východu Čech odváží parádní třetí místo.

Hanáci se postarali o první překvapení turnaje - na jeho úvod si dokázali poradit s domácími Pardubicemi. Ve druhé třetině se po gólech Jeřábka a Ševčíka dostali do dvoubrankového vedení. Za Dynamo sice dokázal snížit Kubíček, to už však bylo ze strany Východočechů vše. Ačkoli domácí v závěrečných minutách vyvinuli enormní tlak, mladí Kohouti si svůj náskok udrželi a do turnajové tabulky si zaslouženě zapsala první tři body.

Ve druhém zápase se Olomouc utkala se tradičním soupeřem z Havířova. Přestože Slezané byli celý zápas aktivnějším týmem na ledě, Hanáci opět brali body díky své bojovnosti. Hned v 8. minutě se prosadil Viktor Šulgan, na přece jen poněkud klidnějších 2:0 pak ve třetí třetině zvýšil Stodůlka. Skóre už se pak do konce zápasu neměnilo, a tak Olomouc nejenže zaznamenala nulu, ale také se rázem vyšvihla na post jednoho z kandidátů na vítězství v turnaji.

První nedělní zápas Hanáci odehráli proti rivalu z Přerova. Zubři po první třetině vedli 1:0 gólem Buršíka. Kohouti dokázali na brankáře Přerova najít recept až ve druhé třetině, kdy se prosadil Sedláček. Krátce poté ale opět strhl vedení na stranu Zubrů Buršík - stejný hráč pak pár vteřin později nahrával na třetí gól svého týmu. Olomouc si bohužel v průběhu utkání nedokázala vypracovat žádné vyložené šance a nakonec odcházeli z ledu jako poražený tým.

Na závěr turnaje čekal Kohuty soupeř z Chomutova. Piráti utkání zcela opanovali a zaslouženě vyhráli poměrem 5:0. Hanákům utkání vůbec nesedlo, na brankáře soupeře vyslali sotva dvacet střel.

Přesto však Hanáci mohli být v konečném výsledku spokojeni, přestože druhý hrací den nezaznamenali ani bod, díky skvělým výkonům ze soboty si domů do Olomouce vezou bronzové medaile. Pozitivní je také fakt, že brankář Jan Špunar byl vyhlášen nejlepším maskovaným mužem turnaje.