Druhá čtvrtina soutěže začíná! Hanáci jedou bojovat do Mladé Boleslavi

Daniel Fekets
O L O M O U C - Základní část Tipsport extraligy se pomalu ale jistě překlopila do své druhé čtvrtiny, což znamená, že se Hanáci podruhé v sezóně mohou těšit na vzájemný střet s Mladou Boleslaví. Potvrdí svůj bodový zisk z prvního kola? Utkání ve ŠKOENERGO Aréně odstartuje ve čtvrtek 21. října od 17:30.

Řekl před zápasem: Jakub Sedláček

Poslední utkání odehráli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka v Brně. Domácí Kometa si už v první třetině vytvořila dvoubrankový náskok, přičemž ve své střelecké aktivitě pokračovala i ve druhém dějství. Jan Káňa sice na konci prostřední periody snižoval na 1:3, avšak prohře v poměru 1:4 nakonec nezabránil. „Zatím je to dobré. Jen je škoda, že jsme to v minulém zápase nepotvrdili. Nehráli jsme špatné utkání, ale nechali jsme si dát dva góly po našich chybách, což vždy mrzí,“ měl jasno brankář Jakub Sedláček.

⇒ Brankář Jakub Sedláček

Olomoucký gólman musel ve třetí třetině souboje s Kometou čelit trestnému střílení bývalého spoluhráče Petra Holíka, se kterým dlouho nastupoval v mateřském Zlíně. „Chtěl jsem to jen ustát. Tušil jsem, že by mohl dělat kličky, takže mým cílem bylo ho především přečíst co nejlépe. S Petrem Holíkem jsme spolu vyrůstali, tudíž komunikace mezi námi proběhla. Trošku jsme se během celého utkání popichovali,“ prozradil brankář se zkušenostmi z KHL či EBEL.

Sedláček přiznává, že o tom, jestli půjde do brány on, nebo Jan Lukáš, se oba gólmani dozvídají den před zápasem. „Dopředu to rozvržené nemáme. Potvrdilo se mi ale to, co jsem říkal. Spolupráce s Martinem Falterem mi opravdu vyhovuje. Podle mě to jde poznat, za což jsem rád,“ netajil se.

Jednatřicetiletý gólman nezapomněl pochválit i olomoucké příznivce, kteří na zápas s Kometou vyrazili v hojném počtu. „Fanoušci jsou výborní, jezdí nás podporovat všude. Slyšet jsou hlavně v domácích zápasech, za což jsme nesmírně rádi. Snad to bude pokračovat. Je škoda, že jsme jim toho v Brně neukázali trošku více, protože by si to zasloužili. Věříme, že v Mladé Boleslavi předvedeme lepší výkon,“ burcuje Sedláček.

To nejdůležitější o soupeři

Mladá Boleslav na úvod sezóny dvakrát prohrála, ale poté si připsala hned šest výher ze sedmi dalších utkání. Od počátku soutěže se tedy drží mezi užší špičkou Tipsport extraligy. V současné době má na kontě 27 bodů po čtrnácti odehraných zápasech a ohřívá se na čtvrté pozici. Na první Pardubice ztrácí pouhé dva body, na Třinec s Hradcem Králové jen bod.

Z uplynulých pěti duelů si Bruslaři připsali devět bodů. Na prohru 0:2 v Hradci Králové zapomněli výhrami 3:1 s Karlovými Vary, 4:0 ve Zlíně a 3:0 s Kladnem. V minulém hracím kole ale v repríze loňského semifinále play-off prohráli v Třinci 0:5.

Nejvýraznější postavou týmu Radima Rulíka a Pavla Patery je útočník David Šťastný. Forvard, jenž v minulých sezónách nakoukl i do reprezentace, si připsal 4 branky a 8 asistencí, tudíž si drží bilanci bezmála bodu na utkání. Daří se i objevu minulého ročníku Jakubu Kotalovi. Havířovský rodák patří s osmi vstřelenými góly mezi nejlepší střelce celé soutěže. Mladá Boleslav se může opřít také o své defenzivní hvězdy. Pavel Pýcha, Martin Ševc nebo Martin Pláněk totiž potvrzují předsezónní očekávání. Vyrovnané výkony předvádí i brankářská dvojice. Větší porci utkání zatím odchytal Slovinec Gašper Krošelj.

Oba celky se střetly v rámci prvního extraligového kola. Bruslaři se ocitli díky Valentinu Claireauxovi dvakrát ve vedení, avšak ještě v základní hrací době plecharénu rozbouřili David Krejčí s Janem Švrčkem. V prodloužení předvedl krásné sólo Jan Knotek, a proto dva body zůstaly na Hané po výhře 3:2 v nastavené hrací době.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245 diváků)
Poslední utkání: Prohra v Třinci 0:5