Dva góly vždy potěší, usmíval se mladý útočník Viktor Coufal

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Parádní výkon korunovaný dvěma trefami předvedl v úterní přípravě proti Třebíči mladý olomoucký útočník Viktor Coufal. Trenérům tak práci se zužováním kádru rozhodně neulehčil. „Je dobře, že je tady velká konkurence, alespoň nikdo nemá jisté místo a každý se snaží,“ uvedl střelec večera po utkání.

Coufal se poprvé prosadil už v sedmé minutě, kdy otevřel skóre duelu. „Vzniklo tam přečíslení tři na dva. Od Chomiče jsem dostal přihrávku, kterou výborně přenechal Matěj Pekr. Já jsem už jenom trefil po zemi k tyči se zavřenýma očima,“ popsal svou úvodní trefu.

Ta druhá přišla po přihrávce beka Lhotského až deset minut před koncem. Fanoušci si tak mohli hned dvakrát zaskandovat jméno nadějného čerstvě jednadvacetiletého forvarda. „Vznikla tam chyba v obranném pásmu soupeře, udělal jsem si stahovačku proti bekovi a dával jsem to trochu nad ledem k tyči,“ vrátil se ke svému gólu.

Coufal tak mohl být se svým příspěvkem spokojený. „Vždycky to potěší, když dá hráč dva góly. Dostanete hned takový nový impuls do dalších zápasů a začne vás ten hokej více bavit,“ přiznal.

Zároveň však doufal, že mu dvě vstřelené branky pomohou při zužování kádru. Neustále odkládaný nepopulární krok se totiž blíží. Zatím to odnesl jen Radek Meidl. Kdo bude dalším vyřazeným? „Doufám, že se udržím. Je to otázka spíše na trenéry, ale doufám, že se prosadím do kádru áčka, i když je nás tady přebytek,“ podotkl Coufal.

„Každý se musí porvat o své místo. Je dobře, že je tady velká konkurence, aspoň nikdo nemá jisté místo a každý se snaží,“ dodal. Coufal se už musel vyrovnat se ztrátou parťáka Matouše Venkrbce, který pověsil brusle na hřebík. Mladíků je přesto v kádru Mory mnoho. „Trenér Fiala nás hodně zná, loni nás měl v juniorce, takže třeba budeme v první lize dostávat více šancí,“ přemýšlel student Univerzity Palackého, který by si rád zahrál v sezóně na opravdu domácím ledě.

„Vždycky je navíc hezké hrát před vlastním publikem, když tady člověk vyrůstal. Budu jenom rád, pokud bych tady zakotvil,“ zasnil se.

SK Horácká Slavia Třebíč
Mora byla proti prvoligové Třebíči lepším týmem, Horáci však nepřijeli svou kůži prodat lacino. „Soupeř hrál hodně do těla, má v kádru samé vysoké a vyspělé hráče, kteří vám nedají kousek ledu zadarmo. Byl to těžký boj,“ vrátil se Coufal k přípravnému zápasu.

Hanáci navíc nedokázali svou převahu více vyjádřit do výsledku a až do konce se o vítězství museli strachovat. „Třebíč se chtěla ještě ukázat, nebrali to jako zahozený zápas, během dvou minut klidně mohli srovnat, takže to ještě zkoušeli,“ potvrdil mladý štírek.

Srovnat se ale Horácké Slavii nepovedlo. Kohouti vyhráli 4:2 a už ve čtvrtek je čeká duel na ledě Slovanu Bratislava. Zahrají si ho všichni?

Ilustrační foto: Zdeněk Polák.