Svěřenci trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se dostanou na led poprvé v pondělí 22. července, v třetím týdnu přípravy je pak čeká hned první domácí test formy proti prvoligové Jihlavě, která v uplynulé sezóně skončila v semifinále CHANCE ligy. Další týden budou Hanáci pokračovat znovu na domácí půdě soubojem se slovenským Trenčínem, jenž letos ukončil své putování v tamní Tipsport lize ve čtvrtfinále. Velmi specifický bude tento zápas asi zejména pro novice v olomoucké sestavě Marka Hecla, který za Duklu poslední dvě sezóny hrál. Po dni pauzy pak kohouti zamíří na půdu brněnské Komety.

Pátý týden přípravy jsou naplánovány dva venkovní přípravné duely, v úterý 20. srpna zamíří Olomouc do Zlína, o dva dny později na půdu mistrovského Třince. Za další týden už se znovu fanoušci dostanou na domácí utkání, když se v rámci moravského derby střetnou kohouti znovu se Zlínem.

Úplný závěr přípravy pak bude ve znamení hokejové lahůdky, neboť na Hanou zamíří brněnská Kometa, jejíž zápasy v Olomouci tradičně lákají tisícovky fanoušků. Tentokrát bude na lavičce Jihomoravanů navíc stát trenér Petr Fiala, který v poslední dekádě působil na Hané. Generálkou na nový ročník Tipsport extraligy bude souboj s Trenčínem, jež se na slovenské půdě odehraje 6. září. První extraligový zápas odehraje Olomouc v pátek 13. září na půdě Vítkovic.

Rozpis přípravných zápasů (změna vyhrazena):

Čtvrtek 8.8. Olomouc – Jihlava (17:00)
Úterý 13.8. Olomouc – Trenčín (17:00)
Čtvrtek 15.8. Kometa Brno – Olomouc (18:00)
Úterý 20.8. Zlín – Olomouc (18:00)
Čtvrtek 22.8. Třinec – Olomouc
Čtvrtek 29.8. Olomouc – Zlín (17:00)
Úterý 3.9. Olomouc – Kometa Brno (17:00)
Pátek 6.9. Trenčín – Olomouc

Všichni permanentkáři mají vstup na domácí přípravné zápasy zdarma. Pro zbylé návštěvníky bude platit jednotná cena 50 Kč bez ohledu na zvolený sektor.