Hanáci mají k dispozici dva mečboly! Ukončí sérii už v úterý?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté se chystají na pokračování série předkola Generali ČP play-off s Karlovými Vary. Momentálně vedou 2:1 na zápasy a pouze jediná výhra je tedy dělí od postupu do čtvrtfinále. V úterý 14. března se o ni pokusí od 17:00. Pokud by se nerozhodlo, rozhodující pátý zápas je na programu ve středu 15. března od 18:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal. Zároveň připomínáme, že na ÚTERNÍ ZÁPAS ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI VSTUPENKY, KTERÉ PŮVODNĚ PLATILY NA ČTVRTEČNÍ UTKÁNÍ (TJ. S DATEM 9. 3.). Upozorňujeme, že vstupenky pořízené ve čtvrtek 9. 3. na dohrávku utkání z 8. 3. nejsou platné na zápas v úterý 14. 3. Více informací najdete zde

Řekl před zápasem - Jan Bambula

Ačkoliv Hanáci ve třetím utkání série po čtyřiceti minutách prohrávali o dvě branky, duel dokázali díky trefám Jana Káni, Tomáše Dujsíka a Jakuba Orsavy otočit. „Myslím si, že Vary byly první i druhou třetinu lepší, ale nám se povedla třetí část. Hodně nám pomohla i přesilovka. Můžeme být rádi, že jsme ten bod urvali. Teď máme dva zápasy doma, takže alespoň jeden bod musíme ještě urvat,“ burcuje útočník Jan Bambula, který zatím v sérii nasbíral jednu branku a tři asistence.

⇒ Útočník Jan Bambula

Mladý forvard také kvitoval slova v kabině před třetí periodou. „Řekli jsme si, že pokud dáme jeden gól, Vary se budou bát o výsledek, což se také stalo. Nesložili jsme zbraně, čehož si vážím,“ řekl. „Zároveň si myslím, že třetí zápas měl trochu jiný metr než předtím. Říkali jsme si, že nesmíme tolik faulovat, což se podařilo. Je dobře, že jsme se na to zaměřili,“ pověděl upřímně.

Série s Karlovými Vary je v mnoha ohledech velice vyhecovaná. Reprezentační útočník připouští, že si takové boje užívá: „Já mám rád play-off hokej. Pořád se hraje do těla, navíc je to pořád dokola proti stejnému soupeři, takže už je tam taková ponorka. Někdy se je na ledě snažím na*rat, když to řeknu takhle.“

Nyní stojí před kohouty celkem jasný úkol. V úterý se budou snažit Energii porazit potřetí, což by znamenalo místenku do čtvrtfinále play-off. „Doma se hraje o dost lépe, zvlášť před fanoušky, kteří nás ženou dopředu celou sezónu. Budeme to chtít urvat hned v úterý,“ dodal Bambula odhodlaně.

Průběh série

První klání, které bylo rozděleno do dvou dnů, dopadlo lépe pro Hanáky. První třetinu zvládli svěřenci trenérů Tomajka a Žabky skvěle, jenže poté se na ledě vytvořila rýha a duel se musel dohrávat o den později. Kohouty to ale nikterak nepoznamenalo a nakonec slavili vítězství v poměru 4:1.

Druhý duel začal lépe pro Karlovy Vary, které poslal do vedení Petr Koblasa. Mora ale průběh otočila a díky trefám Orsavy, Ondruška a Kuska rázem vedla o dvě branky. Domácí ale do toho šlápli a brzy vývoj překlopili na svou stranu. Parta kolem kapitána Jiřího Černocha nakonec sérii srovnala po výhře 7:4.

Třetí zápas začal lépe pro Západočechy, do vedení je poslal už ve 3. minutě mladík Koffer. Vedení Energie navýšil zkraje prostřední periody Jiskra, ale Hanáci zbraně nesložili a v následném průběhu se jim povedl snový obrat. Jan Káňa nejprve snížil, načež se o dvaadvacet vteřin později prosadil Tomáš Dujsík ostrou ranou krátce po buly. Přestože Mora na konci třetí třetiny a na začátku prodloužení přesilovku nevyužila, hrdinou duelu se stal Jakub Orsava, který v čase 63:14 přisoudil Olomouci druhý bod.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Štěpán Lukeš, Vladislav Habal, Adam Dybal, Petr Hamalčík.

Obránci: Tomáš Bartejs, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Joona Huttula, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Tadeáš Tůma, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Adam Rulík, Matěj Stříteský.

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Filip Koffer, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Martin Kohout, Daniel Kružík, David Kofroň, Mikko Juusola.

Hlavní trenér: David Bruk
Hala (kapacita): KV Arena (5 874)
Poslední utkání: Prohra 2:3 po prodloužení s Olomoucí