Hanáci zkusí proti Kladnu odčinit porážku ve Zlíně

Jiří Polášek
O L O M O U C – Kohouti stále bojují o udržení se na pozicích, které zaručují postup do předkola. Po ztrátě bodů s Berany si ale opět přitížili. Nyní je doma čeká důležitý zápas s Kladnem, kterému se v případě výhry v tabulce vzdálí. Zápas je naplánován na úterý 22. února na 18 hodin.

V posledním duelu se Olomoučtí vydali do Zlína. Zápas proti poslednímu celku tabulky začal výborně. Lukáš Klimek dokázal už po třiačtyřiceti sekundách dostat kotouč do soupeřovy svatyně, když zužitkoval přihrávku navrátilce z olympiády, Davida Krejčího.

Po dobré první třetině ale přišlo vystřízlivění. Valentin Claireaux otevřel skóre druhé dvacetiminutovky gólem v čase 07:14. Jen o pět minut později ho napodobil zlínský legionář Pavel Sedláček, který tak překlopil stav na stranu domácích.

Naštěstí dokázal zareagovat opět Lukáš Klimek, který ještě ve druhé části, tentokrát sedmatřicet sekund do jejího konce, svou druhou brankou v zápase srovnal. Napravil tak svůj předchozí trest, kdy fauloval soupeře, který ale jeho trest nevyužil.

Třetí perioda už góly nepřinesla. Týmy si zkusily hru ve čtyřech, když byli vyloučeni současně Dujsík s Gazdou, následně musela Olomouc bránit oslabení po faulu Olesze. Ale nikdo nedokázal rozhodnout, stejně jako v následném prodloužení.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ještě v poslední periodě přitom měl obrovskou šanci poslat svůj tým do vedení Lukáš Nahodil, který ale bohužel selhal. „ Lekl jsem se toho, mohl jsem si puk stáhnout, bohužel to nevyšlo,“ komentoval svou příležitost.

O vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se postupně netrefili všichni hráče Olomouce a čtyři Zlínští. Patriks Zabusovs byl ovšem při posledním nájezdu úspěšný a rozhodl tak o zisku bonusového bodu pro svůj tým. Jedním z neúspěšných exekutorů nájezdů byl právě Nahodil. „Dneska jsem těch šancí měl dost, je škoda, že tam nic nespadlo,“ sdělil.

Hanáci tak z posledních čtyř zápasů získali pouze tři body. Ani jednou přitom nevítězili v základní hrací době. „Když bereme alespoň nějaký bod místo žádného, je to samozřejmě dobře. Dnes je to ale škoda, protože ta hra nebyla špatná. Šancí jsme měli dost a gólů jsme měli dát více,“ shrnul výkon kohoutů Nahodil.

To nejdůležitější o soupeři

Kladno bojuje o záchranu, jak může. Od začátku má navrch před svým hlavním konkurentem v záchranářských bojích, Zlínem. I když to v jedné části sezóny vypadalo, že Zlín chytil formu a začne Rytíře dotahovat, Kladenští dokázali parádními výkony znovu odskočit a nyní už jsou velice blízko tomu, aby se vyhnuli přímému sestupu.

Tým Jaromíra Jágra získal 54 bodů za 49 zápasů. To je momentálně o dvanáct bodů více, než Zlín, který navíc odehrál o utkání méně. Kladno má stále šanci se vyhnout i baráži, nebo dokonce jít do předkola. Na třináctý Litvínov ztrácí pět bodů a na dvanáctou Olomouc osm.

Středočeši se trápí s defenzívou. Dostali totiž druhý největší počet branek. Celkem jich inkasovali již 164, což je jen o tři méně, než Zlín, který je v této statistice nejhorší. Jejich produktivita směrem dopředu tak špatná není. Méně gólů, než právě Kladno nastřílelo hned pět týmů. Rytíři ale hodně faulují. Na svém kontě mají nejvíce trestných minut z celé ligy.

Tým se s tím olomouckým utkal v tomto ročníku už třikrát. První dvě utkání zvládla Olomouc výsledky 3:2 a 4:3. V lednovém zápase se ale radovalo z vítězství Kladno, které vymazalo Hanáky v poměru 2:0.

Hlavní trenér: Jindřich Lidický, David Čemák
Hala (kapacita): ROCKNET ARÉNA Chomutov) (5 250)
Poslední utkání: Prohra 3:2 se Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Rytíři Kladno – HC Olomouc

umístění v tabulce
118:126– 54 bodů
skóre a body
107:134 – 62 bodů
Tomáš Plekanec 48 b (15+33)
nejproduktivnější hráč