Hanáky čeká cesta do Litvínova. Podaří se jim do nového roku vykročit správnou nohou?

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – První zápas roku 2021 odehraje Olomouc na ledě Litvínova. První vzájemný zápas v letošní sezóně vyzněl lépe pro Vervu, která Hanáky na domácím ledě přetlačila v samostatných nájezdech poměrem 4:3. Odveta začíná v neděli od 16:30 na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Řekl před zápasem: David Ostřížek

Rok 2020 uzavřeli Hanáci ziskem jednoho bodu s Hradcem. Do třetí třetiny přitom vstupovali s těsným náskokem 2:1, hosté však vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. Nastavený čas však o vítězi nerozhodl, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich si zpočátku vedli lépe Hanáci, z bodu navíc se ale nakonec radoval Mountfield. „Byli jsme blízko. Pak jsme na tom byli stejně a oni to přetlačili. Tak to někdy je,“ pokrčil rameny útočník David Ostřížek.

⇒ Útočník David Ostřížek

Právě Ostřížek se na zisku bodu podepsal gólem na 2:1, který vstřelil až těsně před vypršením času. „Čekal jsem pokorně, jestli to uznají. Slyšel jsem, že siréna byla až potom, co to vylétlo z brány. Nebyl jsem si jistý,“ řekl ke své trefě. Pro Ostřížka se letošní sezóna nevyvíjela vůbec dobře. V létě a na podzim laboroval se zraněným tříslem a kotníkem, po restartu soutěže pak na ranním rozbruslení dostal nešťastně pukem do oka a na dlouhé týdny opět vypadl ze sestavy. Vrátil se až v polovině prosince, první zápasy navíc musel hrát s ochranným plexisklem přes celý obličej. „V těch prvních zápasech jsem se hledal, navíc jsem měl ten štít... Když jsem se vraceli po covidové pauze, tak na tom všichni kromě těch pár týmů, co trénovali, byli na stejné startovní čáře. Tam se to ztratilo, že jsem nehrála. Teď mi to pár zápasů trvalo. Už s Pardubicemi se mi nehrálo špatně, ale nebylo to ono. Teď chci výkony stupňovat, abych byl platný pro tým a i já z toho měl radost,“ plánuje do dalších zápasů.

Hanáky nyní po dlouhé době čeká venkovní zápas. Naposledy vyjeli 18. prosince do Třince, poté následovala série 4 domácích zápasů. Teď mají Hanáci před sebou cestu přes celou republiku až do dalekého Litvínova. Pro Davida Ostřížka to v letošní sezóně bude teprve druhý delší trip. „Já jsem nejel nikam na výjezd, byl jsem jen v Liberci krátce po té covidové pauze,“ prozradil. „Myslím, že s Litvínovem jsou to vždy dobré zápasy. Oni jsou takoví hokejoví. Podíváme se na video, připravíme se na ně. Snad pojedeme domů s body,“ věří třicetiletý hokejista.

Z kabiny soupeře: Verva uzavřela rok 2020 vítězně

Litvínovská Verva v letošní sezóně tápe. Po 25 odehraných zápasech má na svém kontě 27 bodů, které ji řadí na 11. příčku extraligové tabulky. Na venkovních kluzištích je pak Litvínov druhým nejhorším týmem - z 11 utkání na ledě soupeřů dokázal vydolovat 13 bodů. Rok 2020 uzavřeli svěřenci trenéra Vladimíra Orsága výhrou, když na západě Čech přetlačili Karlovy Vary v prodloužení 2:3. Předtím však prohráli s Plzní (0:3) a Libercem (6:3). Zajímavou podívanou nabídl dvojzápas s brněnskou Kometou - první utkání se změnilo v divokou přestřelku, v základní hrací době nastřílely oba týmy shodně 6 gólů a o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy (6:7 pro Brno). Také druhý zápas následující den svého vítěze po základní hrací době nenašel, tentokrát ale v prodloužení rozhodli domácí (2:1).

Nejproduktivnějším hráčem Vervy je mladý útočník Patrik Zdráhal, který společně s Richardem Jarůškem vede i tabulku střelců. Vítkovický odchovanec patří mezi jednu z nejlepších letních posil a byl to právě on, kdo po 25 vteřinách prodloužení rozhodl zápas v Karlových Varech. Verva se může pyšnit také tím, že má ve svém kádru čerstvého rekordmana - veterán Viktor Hübl proti Kometě překonal rekord Petra Lešky v produktivitě v základní části extraligy.

Hlavní trenér: Vladimír Orság
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6 011)
Poslední utkání: Výhra 1:2 po nájezdech s Karlovými Vary.