Hanáky čeká výjezd do Hradce. Přetnou vítěznou šňůru Lvů?

Lukáš Losleben, Daniel Fekets
O L O M O U C – Po domácí výhře nad Vítkovicemi vyráží olomoučtí hokejisté opět na led soupeře. V ČPP Aréně se postaví královéhradeckému Mountfieldu, jenž se nyní veze na vítězné vlně. Podaří se jim rozjetého soupeře zastavit, a odvézt si tak plný bodový zisk? Úvodní buly padne v pátek 5. 11. v 18 hodin.

Hanáci po krátké neúspěšné sérii znovu vyhráli za tři body. Stav 2:0 přitom opět zařídili hráči elitní formace. Prosadili se David Krejčí s Janem Káňou. „Když vyhrajete 2:0, tak je to fajn samozřejmě. Potřebujeme ale, aby se prosazovaly i ostatní formace. Nemůžeme spoléhat pouze na jeden útok,“ hodnotil průběh duelu s Vítkovicemi trenér Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zděnek Moták

Tandem Krejčí – Káňa se ukázal jako velice spolehlivý. Tito dva útočníci vstřelili dohromady 18 olomouckých branek z celkových 41. K této dvojici ovšem trenéři stále hledají ideálního partnera na pravé křídlo. V posledních dvou zápasech zastával tuto pozici Vojtěch Tomeček, jehož výkony naznačují, že by mohl být tím pravým. „Minule jsme se tady bavili, proč jsme vytáhli Lukáše Kucseru. Teď tam byl na dva zápasy Lukáš Klimek, a to nebylo úplně to pravé. Zkusili jsme tedy vsadit na Vojtu. Myslím si, že si to ještě sedá, ale není to zlé,“ objasňoval aktuální situaci lodivod kohoutů.

V zápase s Ostravany se pak opět po roce představil v dresu s kohoutem na prsou útočník Silvester Kusko, jenž přišel z brněnské Komety. Olomoucký trenér byl s jeho výkonem spokojený. „Myslím, že hrál velice dobře. Je to bojovný a bruslivý hráč. Potřebovali jsme někoho, kdo umí hrát i směrem dozadu. V tomto naše očekávání naplnil,“ uvedl.

Hanáci taktéž museli v posledních dvou kolech řešit prekérní situaci v obraně. Jelikož Jan Švrček bude podle prognóz k dispozici až po reprezentační přestávce, je velmi pravděpodobné, že i v zítřejším zápase proti Hradci Králové bude v zadních řadách opět zaskakovat junior Šimon Groch, jenž si odbyl extraligovou premiéru v zápase s Karlovými Vary, načež po boku Jiřího Ondruška odehrál i duel s Vítkovicemi. „Já jsem mu po zápase v Karlových Varech řekl, že podal slušný výkon. Stejně tak tomu bylo i nyní. Na to, že je v extralize nováčkem, nehraje vůbec špatně,“ pochválil olomouckého mladíka Moták.

To nejdůležitější o soupeři

Královéhradečtí naposledy prohráli v polovině října s českobudějovickým Motorem (3:4). Od té doby sbírají jen samé úspěchy. Poradili si postupně s Libercem (4:1), Kladnem (4:3 po prodloužení), Karlovými Vary (4:1), Zlínem (4:1), a naposledy i s mistrovským Třincem (2:0). Suma sumárum - v posledních pěti zápasech získali Východočeši 14 bodů z 15 možných, což je velice slušná bilance.

V tabulce Tipsport extraligy se Hradec Králové nachází na druhém místě s 42 body. Na vedoucí Oceláře ztrácejí svěřenci trenéra Patrika Martince čtyři body. Oproti lídrovi soutěže ovšem mají k dispozici jeden duel navíc.

Lídrem produktivity v kádru Lvů je zatím Radek Smoleňák, jenž má na kontě 15 bodů za sedm gólů a osm asistencí. Na záda kapitánovi Mountfieldu ovšem dýchají hned dva hráči, a to Aleš Jergl společně s Ahti Oksanenem, kteří zatím nasbírali o pouhý jeden kanadský bod méně.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890 diváků)
Poslední utkání: Výhra 2:0 nad Třincem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
Mountfield HK – HC Olomouc

umístění v tabulce
58:33 – 42 bodů
skóre a body
41:41 – 30 bodů
Radek Smoleňák 15 b (7+8)
nejproduktivnější hráč