Jdu do toho na sto procent a zápasy si užívám, říká David Krejčí po dalším vstřeleném gólu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Šest odehraných zápasů, sedm vstřelených branek. Takovou bilanci má na stále ještě úplném počátku sezóny hvězdný útočník David Krejčí, který se v létě do Olomouce vrátil po dlouholetém a zároveň velmi úspěšném angažmá v Bostonu. Další gól přidal forvard s číslem 46 na zádech v zápase 8. kola proti Liberci. Hanákům tak výrazně pomohl k výhře 3:1.

Proti vicemistrovi uplynulé sezóny si kohouti vytvořili po první třetině jednobrankový náskok. Na začátku té druhé se podařilo skórovat i Davidu Krejčímu, který vyzdvihl pěknou přihrávku Jana Káni. „Byla to krásná asistence. Vložil jsem tam hokejku a ono to tam spadlo. Honza mi už v první třetině nahrál do šance, takže jsem rád, že jsem mu to alespoň takhle mohl vrátit,“ usmívá se Krejčí.

⇒ Útočník David Krejčí

Pochvalu od spoluhráče si vysloužil i brankář Jakub Sedláček, který naskočil do svého prvního utkání v olomouckém dresu. „Kuba chytal dobře, několikrát nás tam podržel. Šlapali jsme. Všechny čtyři lajny dobře bruslily, ale obecně to byl rychlý hokej z obou stran. Poučili jsme se z minulých utkání, ve kterých jsme sice vedli, ale koncovky jsme příliš nezvládali. Tři body jsou důležité,“ uvědomuje si.

V minulých zápasech se celek z Hané trápil v přesilovkách. Ve třetí třetině duelu s Bílými Tygry se ale právě v početní výhodě trefil Jan Káňa. Nejproduktivnější hráč Mory v loňské základní části tedy zpečetil druhé tříbodové vítězství v sezóně. „Je příjemné, že se nám podařilo využít přesilovku. Šancí tam bylo více, tudíž branek také mohlo přibýt. Početní výhody trénujeme. Sice jsme je v minulých zápasech nevyužívali, ale vždy jsme v útočném pásmu byli, což je důležité. Gól jsme však potřebovali. Snad to tedy takhle bude padat i dále,“ přeje si bývalý forvard Bruins.

V závěrečném dějství se David Krejčí připomněl i ostrým hitem: „Jsou to takové návyky z NHL. Určitě to speciálně nevyhledávám, ovšem za mořem to takhle prostě je. Když se určité souboje nedohrají do konce, tak to mám další den od trenéra na talíři. V té situaci jsem dostal krosček, ale právě něco podobného mě občas nakopne.“

Krejčího ale pochopitelně těšila především výhra: „Hlavní je doma neprohrávat. Když se však podíváme na tabulku, tak toho máme odehráno méně než ostatní. Někteří nás už teď přeskakují, nicméně my ty zbývající zápasy samozřejmě dohrajeme. Už konečně můžu říct, že kluky v týmu znám dobře. Vím, co od každého hráče očekávat. Je to lepší a lepší.“

Jeden z nejlepších hokejistů české historie se v Tipsport extralize uvedl nejlépe, jak mohl. Skóroval zatím v každém utkání, přičemž v jednom z minulých klání dokonce i dvakrát. „V NHL jsem měl více nahrávek, ale rozhodně jsem nešel do sezóny s tím, že budu jen nahrávat nebo střílet góly. Do každého zápasu jdu na sto procent a když tam nějaká šance je, vždy se snažím dát branku. Teď to vychází na mě, ale to se otočí,“ říká skromně.

Už v úterý čeká Hanáky další domácí utkání, soupeřem jim bude Zlínem. Ve čtvrtek naopak vyrazí do Chomutova, kde se střetnou s kladenskými Rytíři. „Je dobré hrát zápasy takhle rychle za sebou. Teď nás čekají další dvě utkání. Pevně věřím, že je vyhrajeme a zase se tabulkou posuneme. Poté máme pauzu, takže snad se při ní bude dát dívat na tabulku ještě lépe,“ přeje si.

A jak si zatím David Krejčí zvykl na život na Hané? „Manželka je spokojená. Když je venku hezky, tak chodí s dětmi ven. Pokaždé mi říká, kde všude byla a co všechno ji zaujalo. Děti jsou často u babičky a dědy, takže všichni jsou spokojení. Zatím to jde velmi dobře,“ dodává s úsměvem.