Hanáci měli v devítidenní reprezentační pauze o čem přemýšlet. Poslední extraligový zápas se jim totiž asi nevyvedl úplně podle představ, když s Pardubicemi po první třetině prohrávali 0:4. „Herně jsme začali velmi špatně, dostali jsme navíc ještě k tomu laciné branky. O přestávce tak bylo v kabině hodně dusno,“ nezastíral nespokojenost s výkonem z předminulé neděle zkušený obránce Jiří Ondrušek. „Určitě jsme si za náš výkon nezasloužili vyhrát,“přidal své pocity.

Reprezentační pauzu, která následovala ihned po utkání s Dynamem, však Hanáci nevyužili k odpočinku. Celý tým naopak využil období bez soutěžního utkání k tréninkům. „Dost jsme byli na ledě, a to i vzhledem postavení v tabulce, které není úplně nejlepší. Přece jenom loni byly Vánoce v tomhle ohledu klidnější,“ vzpomínal Ondrušek na minulý rok. „V trénincích jsme pilovali prakticky všechno, ale dá se říct, že hlavní je pro nás v této chvíli zlepšit obrannou hru,“ líčil průběh předvánočního drilu. „Musíme začít pečlivě bránit střední pásmo a obrannou třetinu. Díky tomu, že v těchto místech na ledě ztrácíme, dostáváme laciné góly. Na Braňa létá hrozně moc tečovaných střel a gólů z dorážek je tam až přespříliš,“ našel aktuální slabá místa v olomoucké hře.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Napravit nepovedené domácí střetnutí mohou Kohouti už v úterý v Karlových Varech. „Prohru s Pardubicemi máme v hlavách prakticky ještě teď, ale v úterý už je musíme přepnout na nového soupeře,“ velí před zápasem proti momentálně poslednímu týmu extraligy. „O týmech, které jsou kolem nás v tabulce, máme celkem v kabině přehled. Co vím, tak Vary jsou v prosinci v herní pohodě, takže jejich umístění bych moc v potaz nebral,“ komentoval se vztyčeným prstem svého dalšího protivníka. „Už v domácím zápase proti nám hráli velice dobře. I když jsme vyhráli 3:0, tak jsme měli štěstí, že jsme získali tři body,“ vzpomínal na střetnutí ze závěru října. Pro Hanáky však musí být dalším varováním i utkání ze začátku sezóny, ve kterém se Energetikům podařilo získat překvapivé tři body. „Tenkrát nás kompletně přebruslili a přidali náhodné góly, které sice k hokeji patří, ale my jsme na to tehdy nedokázali reagovat. Tohle musíme v úterý změnit!“ dodal na závěr bojovně.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlepšující se forma a objevený reprezentant Tomáš Dvořák

Karlovy Vary už několikátou sezónu v řadě okupují spodní příčky. Ovšem před tímto ročníkem ani nebylo úplně jasné, zda Západočeši budou vůbec ještě v nejvyšší soutěži působit. Po pomoci města, kraje a sponzorů však Energie nakonec dokázala naplnit rozpočet a začala stavět kádr pod vedením nového trenéra, když Karla Mlejnka, který si našel cestu k libereckým Bílým Tygrům, nahradil Jan Tlačil. Ani přes tyto pozitivní zprávy se však Karlovarským už od začátku sezóny nedařilo, což pokračovalo s občasnými záblesky zlepšení až do listopadu. V něm se Energetikům povedlo bodovat dokonce čtyřikrát po sobě, což je pro Vary letos zatím nepřekonaná série. V prosinci tato zlepšující se forma pokračovala dále, když Karlovy vary překvapivě přehrály jednoho z vedoucích týmů tabulky, Liberec, a dokázali ještě bodovat v Chomutově. Před začátkem reprezentační přestávky však zažili podobný direkt jako Olomouc, když z hradeckého ledu poroučeli s prohrou 0:3.

Jednou z největších osobností karlovarského kádru je bezesporu kapitán Václav Skuhravý, který ještě pamatuje zlatou éru Energie, když ji také jako kapitán dovedl k extraligovému triumfu v roce 2009. Skuhravý přišel před sezónou na západ Čech z Kladna. V Rytířích Kladno působila v loňské sezóně také další významná opora, která v klubu patřícím Jaromíru Jágrovi, byla na hostování z Třince. Denis Kindl, který si zahrál v sezóně 2013/14 v Olomouci, je zatím čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. Tím zatím nejčastěji bodujícím je ale jiný hráč, který zanechal stopu v hanácké metropoli. Tomáš Rachůnek se v dresu Kohoutů objevil v roce 2015, v této sezóně si zatím zapsal 14 kanadských bodů. Kromě těchto hvězdných opor lze v kádru najít i nenápadného obránce Tomáše Dvořáka. Zdánlivě neznámé hokejové jméno však objevil díky mnoha omluvenkám v poslední reprezentační přestávce Josef Jandač a na turnaji Euro Hockey Tour v Moskvě a Helsinkách mu dal příležitost ve všech třech zápasech.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jan Tlačil
Kapitán: Václav Skuhravý
Hala (kapacita): KV Arena (6000)
Poslední utkání: Prohra 0:3 s Hradcem Králové

SOUPISKA Karlových Varů
STATISTIKY Karlových Varů
ZMĚNY V KÁDRU Karlových Varů
ZÁPASY Karlových Varů