Jízdní řád sezóny 2019/2020! Jaký ročník na Kohouty čeká?

Redakce
O L O M O U C - Další extraligový ročník sice začne až za dva měsíce, už teď je ovšem známo jeho předběžné rozlosování. Kdy a kde zahájí Kohouti sezónu 2019/2020? Potěšující zprávou je, že celkem sedmnáctkrát se Hanáci na domácím ledě představí v pátek. Do víru nejvyšší české soutěže se navíc po letech vrátí Kladno, za které možná nastoupí i Jaromír Jágr.

Do víru nového ročníku nejvyšší české soutěže se Kohouti vrhnou v pátek 13. 9. na ledě Vítkovic. Před domácím publikem se pak svěřenci trenérského tandemu Tomajko-Moták představí hned o dva dny později v neděli 15. 9., kdy na Hanou přijede soupeř z Mladé Boleslavi. V neděli 29. 9. pak Olomouc čeká utkání na ledě extraligového nováčka z Kladna.

V říjnu čekají plecharénu také velmi zajímavé zápasy, poprvé od čtvrtfinále Hanáci vyzvou plzeňskou Škodovku, které se pokusí vrátit porážku ze sedmého zápasu čtvrtfinále. O týden později pak přivítají neméně atraktivního soupeře z nedalekého Brna. Závěr měsíce pak zpestří dva domácí duely ve třech dnech - 25. října se do Olomouce vydá Sparta a o dva dny později Vítkovice.

Zatímco v loňské sezóně si fanoušci mohlo užít hokej na slavnostní den 28. října, letos by si v kalendáři měli poznamenat datum 17. listopadu, v tento sváteční den se totiž na olomouckém ledě představí Kladno – a možná, že přijede také s legendami českého hokeje Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem.

Pokud patříte mezi ty fanoušky, kteří si bez hokeje nedokážou představit vánoční svátky, tak vězte, že i letos si přijedete na své. Na svatého Štěpána se Olomouc utká s Karlovými Vary a 28. 12. bude hostit Pardubice. Poslední utkání roku 2019 pak červenobílí odehrají v Kladně.

Závěr sezóny hokejisté z Hané odehrají především na hřištích soupeřů. 1. března je čeká Hradec Králové, 3. března hostí doma Litvínov a základní část završí 6.3. na ledě pražské Sparty.

Poznámka: Aktuálně ještě není jasné schéma hracích dnů pro příští sezónu, které se bude odvíjet po dohodě vlastníků televizních práv s kluby a vedením soutěže. Zmíněné zápasové termíny jsou tak uvedeny dle losu Českého hokeje a mohou se ještě v průběhu nadcházejících měsíců jakkoliv měnit.

Rozpis si můžete prohlédnout zde