Jsem šťastný za to, že jsem dostal šanci, svěřil se Jakub Lehečka

David Jahoda
B E R O U N – Utkání na ledě Berouna bylo ze strany olomoucké Mory opravdu velice vydařené. Téměř bezchybná hra v defenzívě doplnila znovu střelecká potence. Sečteno, podtrženo – Kohouti podruhé za sebou nedostali branku a zvítězili 4:0. Svůj slastný moment si prožil i odchovanec hanáckého celku forvard Jakub Lehečka, který se proti Medvědům trefil za A-tým poprvé v mistrovském utkání. „Jsem rád, že to tam padlo,“ neskrýval svou radost Lehečka.

Cesta do středních Čech byla dlouhá, ovšem návrat byl o to sladší. Mora si po parádním výkonu vybojovala do tabulky další tři body a i navzdory tomu, že v kádru chybělo několik opor, si podruhé za sebou připsala výhru s čistým kontem. Kohouti se postupně propracovali k výsledku 4:0 ve svůj prospěch.

⇒ Útočník Jakub Lehečka

„Myslím si, že jsme celý zápas měli navrch. Nepouštěli jsme domácí do větších šancí a drželi jsme utkání pod naší kontrolou. Zaslouženě jsme vyhráli 4:0. Když už Beroun nějaké příležitosti měl, Hally (Tomáš Halász) nás podržel. Má (Halász) další shutout, což je pro něj i pro nás dobře,“ komentoval utkání s Berounem útočník Jakub Lehečka.

Brankář Tomáš Halász tak 120 minut neinkasoval! Po nule proti Litoměřicím přišla další, tentokrát už osmá v probíhajícím ročníku. Vypadá to tedy, že je „Hally“ v poslední době velkým sponzorem klubové kasy. „Asi ho to vyjde chudáka draho, ale zaplaťpánbůh za to. Ať takhle chytá! My mu všichni přejeme, ať má těch nul co nejvíce. Teď má zkrátka fazónu, a je jen dobře, že mu to takhle jde,“ řekl na adresu slovenského gólmana Lehečka.

Jednadvacetiletý odchovanec olomouckého mužstva dostal v letošní sezóně příležitost teprve pošesté, nyní se na soupisce Mory objevil po deseti zápasech. Naskytnutou příležitost chytil „Leháro“ za pačesy, proti Medvědům si totiž za „áčko“ Olomouce připsal svou první branku v mistrovském utkání. Tu následně vyšperkoval ještě jednou asistencí. „Jsem šťastný za to, že jsem dostal šanci. Snažil jsem se ji pevně využít. Jsem rád, že to tam padlo a jen doufám, že budu hrát i v dalších zápasech a bude se nám zase dařit,“ pravil hráč s číslem 18.

Lehečka nahradil v prvním útoku Radima Matuše, který nastoupil proti Kališníkům z Litoměřic. Na své spoluhráče Denise Kindla a Matěje Pekra si nemohl stěžovat. „Oba jsou to skvělí hráči, takže tam nebyl žádný problém. Myslím si, že jsme se dostali i k několika pěkným akcím, bylo to dobré,“ přemýšlel mladý útočník, který letos nastupoval převážně v druhé lize (Vsetín 4 zápasy, Nový Jičín 11 zápasů).

⇒ Medvědi Beroun 1933

Podle olomouckého rodáka se momentálně druhé mužstvo tabulky prezentovalo kompaktní hrou po celých šedesát minut. Veškerá nervozita navíc z Hanáků spadla hned v páté minutě. „První gól nás trošku uklidnil a už v první třetině jsme měli další tři gólové možnosti, které kdybychom proměnili, hrálo by se nám ještě lépe. Naštěstí jsme dali druhou branku s nástupem do druhé části, čímž jsme se ještě více uklidnili. Hráli jsme svoji hru, přidali jsme třetí, čtvrtou branku a závěr jsme si už pohlídali,“ tvrdil Lehečka.

V posledních zápasech je na tom Mora skvěle, co se týče hry směrem vpřed. Zdá se, že po utkáních se Šumperkem a Kadaní je i hra v defenzívě brilantní. Olomouc totiž v sobotu vynulovala Litoměřice a nyní i Beroun. „Určitě i v tomto zápase se našlo pár chyb, ale vše jsme si vyříkali na střídačce, a následně jsme se je snažili odstranit. Myslím, že závěr jsme dohráli v pohodě,“ uzavřel v tomto utkání dvoubodový hokejista.