Kohouti míří na Spartu. Podaří se jim v O2 Aréně zvítězit i podruhé?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po vydařeném domácím duelu s Kladnem čeká na Hanáky další výjezd. V pražské O2 Aréně se střetnou v rámci dohrávky druhého kola se Spartou. Úvodní buly padne v pátek 25.2. v 18:30. Zápas můžete sledovat na stanici O2TV Sport.

Kohouti se v úterý utkali v plecharéně s kladenskými Rytíři. Jako první skóroval hostující Tomáš Plekanec, poté už se však prosazovali pouze domácí. „Bylo to ubojované vítězství a také vítězství vůle. Doufáme, že nás to nakopne do dalších zápasů,“ komentoval úspěch trenér Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Podle olomouckého lodivoda byl hlavním klíčem k úspěchu gól Jana Švrčka, který otočil stav zápasu na 2:1. „Švrk byl báječný. Bylo důležité, že jsme ho na to vhazování dali a že to trefil. Sami víte, že u nás obránci góly moc nedávají, takže je to skvělá zpráva,“ uvedl na adresu hráče s jedenapadesátkou na zádech.

Díky vítězství se kohouti dostali na jedenácté místo tabulky. Na Středočechy, kteří jsou na barážové pozici, mají náskok 11 bodů. „Dokud nebude hotovo, tak se v tabulce dívám dolů. A nejen já, je to i v hlavách hráčů. Proto jsme byli na začátku trochu nervózní. V dalších duelech k tomu budeme přistupovat s pokorou a doufáme, že se vše podaří, jak má,“ uzavřel sedmapadesátiletý kouč.

To nejdůležitější o soupeři

Spartě se v poslední době v domácím prostředí daří. V O2 aréně vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů. Jediným soupeřem, který dokázal Pražany v tomto období obrat o body, byly Vítkovice, které zvítězily 3:2 po samostatných nájezdech.

V tabulce patří svěřencům trenérského tandemu Josef Jandač - Miroslav Hořava šesté místo s 81 body. Na čtvrtou pozici, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále, nyní ztrácí pět bodů. Kromě toho se ale Sparťané musejí ohlížet i za sebe, jelikož jim dýchá na záda Liberec (80 bodů) a Vítkovice (78 bodů).

Produktivitu týmu z hlavního města vede s velkým náskokem Filip Chlapík. Čtyřiadvacetiletý útočník zaznamenal ve 47 odehraných zápasech 28 gólů a 30 asistencí. Druhý Erik Thorell nasbíral o devět kanadských bodů méně.

Hlavní trenér: Josef Jandač, Miroslav Hořava
Hala (kapacita): O2 Aréna (18 000)
Poslední utkání: Výhra 2:0 nad Českými Budějovicemi

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Sparta Praha – HC Olomouc

umístění v tabulce
177:143– 81 bodů
skóre a body
116:140 – 65 bodů
Filip Chlapík 58 b (28+30)
nejproduktivnější hráč