Kohouty čeká další domácí duel, na Hanou tentokrát míří Pardubice

Daniel Fekets, Zuzana Spurná
O L O M O U C - Olomoucké hokejisty již zítra čeká další extraligový duel. Dva dny po tříbodovém úspěchu s Karlovými Vary zavítají do plecharény Pardubice. Východočeši už nutně musí zabrat, neboť se stále nachází na poslední příčce tabulky. Utkání se odehraje v sobotu 28. 12. na olomouckém Zimním stadionu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Na Štěpána si nadělili svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka opožděný vánoční dárek v podobě získaných tří bodů proti karlovarské Energii. Utkání začali Moravané velice dobře, jelikož už ve třetí minutě otevřel skóre František Skladaný. Z počátku druhé třetiny karlovarští vyrovnali, ovšem těsně před polovinou zápasu vrátila vedení na hokejky domácího týmu produktivní druhá lajna. Poté si už Hanáci utkání pohlídali a zaslouženě zvítězili poměrem 4:2. „Rozhodla bojovnost a také fakt, že jsme s nimi dokázali bruslit po celý zápas. Přesilovku 5 na 3 jsme sice neproměnili, ale i tak jsme to zvládli za tři body. Braňo (Branislav Konrád) nás podržel a hlavně díky jeho výkonu jsme zvítězili,“ zhodnotil utkání střelec druhé branky Kohoutů Lukáš Nahodil. Záhy doplnil. „Tři body zůstávají na Hané, což je parádní. Všichni jsme šťastní, ale uvědomujeme si, že na tento zápas musíme navázat hned v sobotu,“ radoval se útočník s číslem 19 na zádech.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Pro olomoucký tým to bylo již čtvrté domácí vítězství v řadě. Na výhry proti Třinci, Litvínovu a Mladé Boleslavi navázali Hanáci také ve čtvrtek. Necelých 4000 diváků sledovalo další vítězné utkání domácích barev a opětovnou dobrou produktivitu útočné formace Lukáš Klimek – Lukáš Nahodil – Pavel Musil. Útok, kterému se v posledních týdnech velmi daří, vstřelil hned dvě branky svého týmu. „Kluci jsou fantastičtí hokejisté. Klíma (Lukáš Klimek) dobře brání, lítá nahoru a dolů a my s Muskou (Pavel Musil) to hned máme jednoduší. Jsem nadšený, že nám to lepí. Doufám, že to nezakřikneme,“ doplnil třebíčský odchovanec na adresu svých spoluhráčů.

V rámci 31. kola extraligy dorazí na Hanou Pardubice. Forma Východočechů není příliš dobrá, avšak o podcenění ze strany Hanáků nemůže být ani řeč. Olomoucký tým je pochopitelně rád, že také teď nemusel cestovat. Další utkání tak opět odehraje v domácím prostředí. „Je velkou úlevou, že se nám začíná dařit také doma. Nedávno jsme venku dvakrát prohráli, takže jsme rádi, že jsme to nepravili. Sezona je ale dlouhá a my musíme sbírat body pořád. Hlavním našim úkolem zůstává, že jich musíme získávat co nejvíce i nadále,“ sdělil svou představu olomoucký útočník. Následně také rozebral nadcházejícího soupeře z Pardubic. „Každý zápas bude těžký a nejinak tomu bude také zítra. Doufám, že Pardubice přehrajeme a hlavně zvítězíme. Nevíme, co přesně od Pardubic můžeme čekat, ale těžké utkání to bude zcela jistě,“ uzavřel Lukáš Nahodil, který extraligovou premiéru prožil právě v pardubickém dresu.

To nejdůležitější o soupeři:

Pardubické Dynamo i přes množství letních posil i nadále tápe a zůstává v extraligové tabulce poslední. Východočeši získali 29 bodů ve 30 zápasech a na předposlední Vítkovice ztrácí 5 bodů. Pardubičtí prohráli už čtyři zápasy v řadě, naposledy podlehli Hradci Králové v ostře sledovaném derby 1:4. Dynamo v rozehrané sezoně už dvakrát vyměnilo hlavního trenéra. Ladislava Lubinu vystřídal na počátku října Radek Bělohlav. Pardubice se sice pod novým koučem mírně zvedly, ale ani dva vítězné zápasy proti Spartě a Kometě nezachránily Bělohlava před vyhazovem. Novým mužem na střídačce Dynama se stal Milan Razým, který se do extraligových dějin zapsal získaným titulem s Plzní v roce 2013. Kádr Pardubic se v posledních letech poměrně často mění. Během probíhajícího ročníků se museli z Pardubic stěhovat hráči jako Marek Hovorka, Jakub Štěpánek nebo také dlouholetý kapitán Tomáš Rolinek. V průběhu sezony byl kádr doplněn Pavlem Kantorem, Tomášem Voráčkem a Romanem Vlachem. V uplynulých hodinách vedení pardubického týmu dokázalo vyjednat příchody dvou brněnských hráčů. Vladimír Svačina s Pavlem Jenyšem by už do zítřejšího utkání mohli zasáhnout.

Předchozí vzájemné zápasy skončily výhrami Hanáků. V 5. kole olomoucký tým přetlačil Pardubice v poměru 3:1. Bodový zisk si parta okolo kapitána Martina Vyrůbalíka připsala také v polovině listopadu. Výhru v prodloužení tehdy vystřelil Pavel Musil.

Partnerem zápasu 31. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Olomouc a HC Dynamo Pardubice je firma SEZAKO.

Hlavní trenér: Milan Razým
Hala (kapacita): Enteria Arena (10 194)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Hradcem Králové

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Dynamo Pardubice
39 (10.) Body (umístění) 29 (14.)
Zbyněk Irgl (10+12) Nejproduktivnější hráč Radoslav Tybor (14+8)
Zbyněk Irgl
Petr Kolouch
Lukáš Nahodil (10)