Musíme se poučit, že se hraje celý zápas a ne jen dvě třetiny, burcuje Tomáš Dujsík

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Do zápasu s Chomutovem nastoupili Kohouti jako jasný favorit. Soupeř ze severu Čech ovšem začal pěkně zostra a už po pěti minutách vedl o dva góly. Zbyňku Irglovi se sice podařilo snížit na 1:2, ale ještě do konce první třetiny Chomutov svůj náskok opět navýšil na dvě branky. Během třetí periody Olomouc znova snížila, ale to už z její strany bylo vše a Severočeši si tak z Hané odvezli výhru 2:3. Utkání v pozápasovém rozhovoru rozebral obránce Tomáš Dujsík.

Klíčová pro vývoj utkání byla první třetina. Do ní nastoupili svěřenci Vladimíra Růžičky mnohem aktivněji než domácí celek a už po necelých pěti minutách si dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. „Určitě jsme do zápasu nenastoupili dobře. Chomutov začal líp a potrestal nás. I když jsme se pak nakopli, tak už to nestačilo. Je to škoda,“ smutnil po utkání Tomáš Dujsík.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Chomutov do Olomouce přijel jako nejhorší tým extraligy, který v letošním ročníku dokázal vyhrát pouze dvakrát. To Kohouti si už letos připsali šest výher, a jakožto sedmý celek tabulky byli jasným favoritem tohoto utkání. „Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili,“ přemýšlel Dujsík. „Jsou takové zápasy. Musíme se poučit, že se hraje celý zápas a ne jen dvě třetiny,“ prohlásil rozhodně.

Právě brněnský rodák sehrál nešťastnou roli u druhé branky Chomutova, když nedokázal zpracovat puk a o ten jej obrala nová finská akvizice Pirátů Masi Marjamäki. „Neřekl bych, že by se to dalo řešit jinak. Dostal jsem špatnou přihrávku na konec hokejky, to se špatně zpracovalo a soupeř byl hned u mě. Nevím, co jsem měl udělat líp,“ vracel se po zápase k situaci.

Do brány Mory se po téměř třech týdnech vrátil Jan Lukáš, který naposledy chytal proti Liberci. A stejně jako na ledě Bílých Tygrů i tentokrát zažil mnoho perných chvilek. Trenérský tandem Tomajko-Moták se rozhodl poslat od druhé třetiny do brány Branislava Konráda. „U prvního gólu musím pochválit střelce, protože ten to trefil úplně perfektně. Ani chudák Honza s tím nemohl nic dělat,“ hodnotil Dujsík první branku Chomutova. „Myslím, že Honza je výborný gólman, ale teď to tam shodou okolností špatně napadalo a trenér ho nechal vystřídat,“ reagoval pětadvacetiletý bek na změnu v brankovišti Kohoutů.