Na Štěpána proti Pardubicím. Hanáci chtějí přetrhnout nepříznivou sérii

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Ani letos Hanáci nepřijdou o tradiční zápas na Štěpána. Do Olomouce letos zavítají Pardubice, které už letos Hanáci na svém vlastním ledě dokázali porazit (3:2). Druhé vzájemné klání těchto dvou soupeřů odstartuje v sobotu 26. 12. od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekl před zápasem: Vilém Burian

Poslední zápas před Vánoci Hanáci odehráli v pondělí 21. 12, kdy se doma střetli s Libercem. Zápas jim ale vůbec nevyšel podle jejich představ a předčasný dárek si tak z Olomouce vezli Tygři po výhře 0:2.

„Dnes jsme se do šancí dostávali mnohem hůř než s Kometou,“ srovnával poslední dva domácí zápasy útočník Vilém Burian. „Zase tolik nám toho dnes nedovolili až na některá místa, kde jsme měli tlak a šance. Přijde mi, že nemáme úplně klid na holi, že v případě, kdy máme šanci, nám chybí ta finální přihrávka,“ přemítal o tom, co Olomouc potřebuje do budoucích zápasů zlepšit. „Určitě na tom musíme zapracovat.“

⇒ Útočník Vilém Burian

Na žádost Liberce se zápas odehrál od den dřív, než původně bylo v plánu, takže měli Hannáci den volna navíc. To se v letošním nabitém ročníku hodí. „Jsme rádi, že se nám podařilo dnešní zápas odehrát dnes a že budeme mít o jeden den odpočinku víc,“ souhlasil Burian. „Byla repre pauza, dala se tam dohrávka s Třincem, tak se moc neodpočívalo. Teď máme nějaké dva dny, kdy můžeme nabrat sílu. Každý odejde domů za rodinami a stráví s nimi nějaký čas. Doufáme, že si vyčistíme hlavu a s chutí půjdeme 25. do tréninku a 26. do zápasu,“ věří před zápasem křídlo první formace. Burian zároveň doufá, že se Hanákům podaří prolomit sérii nepříznivých výsledků na domácím ledě. „Máme sérii domácích utkání, tak snad tu bilanci prolomíme,“ burcuje před třemi domácími zápasy, jež Olomouc do konce roku odehraje.

Z kabiny soupeře: Pardubice stoupají tabulkou

Pardubické Dynamo patřilo před sezónou mezi papírové favority soutěže. V létě mohutně posilovalo a přivedlo mimo jiné zkušeného reprezentačního obránce Jakuba Nakládala, veterány Tomáše Linharta nebo francouzského útočníka Valentina Claireauxe, který v loňském ročníku zářil v dresu Beranů. Začátek sezóny však Pardubicím vůbec nevyšel podle představ, prohra stíhala prohru a tým se propadal tabulkou hlouběji a hlouběji. Až v polovině prosince to Východočechům začalo šlapat. Od 8. 12. neprohráli jediný zápas. Svou sérii započali na ledě Brna (0:3), pokračovali v Liberci (1:2) a v Litvínově (1:2 sn). Poslední dva zápasy Pardubice odehrály na svém ledě, nejprve porazili Vítkovice 4:1 a poté s přehledem přehráli Plzeň 4:1. Nutno však podotknout, že v Olomouci už s týmem nebude pokračovat brankář Daniel Vladař, jenž se vrátil za oceán - to bude pro tým z východu Čech citelná ztráta.

Na venkovních kluzištích to Pardubicím letos vůbec nejde - z ledu soupeřů si odvezli pouhých 11 bodů, to je 36 % z celkového možného počtu bodů. Hůř už je na tom - co se bodů z venkovních zápasů týče - jen Litvínov a České Budějovice. V domácí aréně už to Dynamu šlape o poznání lépe, doma získali 19 bodů, tedy 53 % z celkového bodového přídělu.

Hlavní trenér: Milan Razým
Hala (kapacita): enteria Arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Plzní.

TELH 2020/2021

Juraj Mikuš 15b (3+12)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 6b (1+5)