Na Štěpána znovu na hokej! Olomouc přivítá Karlovy Vary

Daniel Fekets
O L O M O U C - Tipsport extraliga se stejně jako každý rok hraje i 26. prosince. Na druhý svátek vánoční přijedou na Hanou hokejisté Karlových Varů. Úvodní buly utkání 35. kola bude vhozeno v 17:00.

Minulý zápas sehráli Hanáci na českobudějovickém ledě. Motoru dokázali oplatit dvě předchozí porážky. Z hostujících arén si zároveň přivezli třetí výhru v řadě, tentokráte v poměru 3:1. „Do utkání jsme výborně vstoupili. Hned v prvním střídání jsme dali gól. Když vedeme, to se hraje trošku jinak. V předchozích zápasech jsme inkasovali jako první my, takže o to složitější to pak bylo. Budějovice sice z přesilovky vyrovnaly, ale my jsme záhy hned odpověděli, což nás uklidnilo,“ řekl po utkání trenér Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Po dlouhé pauze se do olomoucké branky vrátil Branislav Konrád, jenž na jihu Čech pokryl 31 střeleckých pokusů. „Výkon Braňa byl skvělý. Pochytal mnoho šancí soupeře. Prostě to zavřel, což byl základ k zisku vítězství,“ ocenil Tomajko.

S Karlovými Vary se kohouti střetnou potřetí v sezóně. Oba předchozí zápasy skončily shodně 3:2 po prodloužení vždy ve prospěch domácích celků. V plecharéně rozhodl Petr Kolouch, v Karlových Varech naopak Michal Plutnar.

To nejdůležitější o soupeři

Vstup Energie do sezóny nebyl vůbec špatný, následně však přišel tabulkový propad. Momentálně pobývá západočeský celek na třináctém místě s tříbodovou ztrátou na dvanáctý Litvínov. Svěřenci trenéra Martina Pešouta nastříleli oproti svým tabulkovým konkurentům poměrně hodně branek, tápou však v defenzívě. V současné chvíli mají skóre 91:94.

Od 26. listopadu dlouhých pět zápasů čekaly Karlovy Vary na vítězství. Před reprezentační přestávkou navíc schytaly debakl 1:6 na ledě Vítkovic. Minulou neděli si ale spravily chuť, když překvapivě zvítězily u druhého Hradce Králové 4:2. V předvánočním duelu ale Energetici nestačili na Liberec 2:3, přestože se jim v utkání povedlo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu.

Skvělý ročník prožívá karlovarský kapitán Tomáš Vondráček, jenž brzy dotáhne své extraligové střelecké maximum ze sezóny 2014/2015, kdy v dresu brněnské Komety nastřílel 17 branek. Momentálně má na kontě o jednu trefu méně, což z něj dělá společně s plzeňským Ludwigem Blomstrandem pátého nejlepšího střelce soutěže. Bodově se daří i obránci Michalu Plutnarovi, který je v produktivitě zadáků na třetí příčce za Peterem Čerešňákem z Plzně a královéhradeckým Jeremiem Blainem.

Karlovy Vary se však mohou spolehnout i na kanadské body Martina Kohouta, Tomáše Rachůnka či reprezentanta Jakuba Fleka. Brankářskou jedničkou Energie je již pátou sezónu Filip Novotný, jenž se s 91,44% úspěšností zákroků drží na třinácté pozici mezi extraligovými gólmany.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): KV Arena (5 874 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 s Libercem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

umístění v tabulce
91:94 – 38 bodů
skóre a body
75:88 – 44 bodů
Tomáš Vondráček 23 b (16+7)
nejproduktivnější hráč