Návrat do branky Mory! První posilou Olomouce je Jakub Sedláček

Štěpán Navrátil
O L O M O U C - První z nových posil hlásíme do brankoviště! Poté, co se Jan Lukáš rozhodl zkusit štěstí ve Finsku, přivítá Branislav Konrád v brankářském tandemu známou tvář. Přichází totiž Jakub Sedláček, který za Olomouc v posledních dvou sezónách odchytal dvanáct utkání.

„Kuba už velmi dobře zná zdejší prostředí, a také my víme, co od něj můžeme očekávat. Kromě brankářských kvalit má i skvělý charakter a já věřím, že naše brankářská dvojice bude patřit k nejlepším v extralize," říká Erik Fürst, generální manažer klubu.

Hokejové začátky

Dnes již třiatřicetiletý Jakub Sedláček původně začínal ve Zlíně. Beranům pomáhal ve všech mládežnických kategoriích a svými výkony si vybojoval i povolání do reprezentace. První start si odbyl ve výběru do šestnácti let v sezóně 2005/2006. S konzistentními zákroky pokračoval i v dalších letech, díky čemuž prošel reprezentacemi U17, U18 i U20. Za dvacítku odehrál v roce 2010 i mistrovství světa juniorů, kde tehdy i pod vedením Zdeňka Motáka tvořil brankářský tandem s Pavlem Francouzem.

Ve zlínském A-týmu se začal prosazovat od sezóny 2008/2009, kdy odchytal 28 utkání a s úspěšností zákroků 94,29 % byl dokonce nejlepším gólmanem v extralize. Stříbrná medaile cinkla v sezóně 2012/2013, kdy Zlín dokráčel až do památného sedmého finále, které rozsekl gólem ve druhém prodloužení plzeňský Martin Straka.

Angažmá v KHL

Po extraligovém úspěchu přišla nabídka ze zahraničí, konkrétně z KHL. Sedláček podepsal zajímavou smlouvu s lotyšským Dinamem Riga. Po čtyřech sezónách se ale vrátil zpět do Česka, a to do Hradce Králové. Na východě Čech však odchytal jen sedm utkání a v průběhu sezóny tak mohl vypomoct i v italském Bolzanu či Slovanu Bratislava.

Návrat do Česka

Opět to byli Zlínští, kdo projevil zájem o svého odchovance, hostování se ale našlo i v hlavním městě. Ve Spartě byl dokonce Sedláček tak úspěšný, že tam strávil celý ročník 2019/2020. Další sezóna byla ve znamení zahraničních tažení. Nejprve vedly kroky Jakuba Sedláčka na Slovensko, kde oblékal dres Košic, poté více na jih do Rakouska. V soutěži ICEHL hájil branku Villacheru.

Prvního utkání za Moru se Sedláček dočkal 26. září 2021, kdy v plecharéně vychytal vítězství 3:1 nad Libercem. Po osmi zápasech na Hané poputoval více na jih. V dresu brněnské Komety působil až do února. Dalších zápasových minut se v Olomouci dočkal v listopadu 2022, kdy vychytal výhru s Českými Budějovicemi, ale i pozdějšími mistry z Třince. Sezónu sice dochytal v Banské Bystrici, ale ta vypadla v rozhodujícím sedmém čtvrtfinálovém duelu play-off proti Spišské Nové Vsi. Po pár měsících se tak Jakub Sedláček vrací zpět na olomoucký led. Přejeme hodně štěstí!