Nejlepší olomoucké zápasy této sezóny

Daniel Fekets
O L O M O U C - V základní části ročníku 2021/2022 se kohouti umístili na deváté příčce. Ve velmi vyrovnaném předkole nakonec v rozhodujícím pátém zápase nestačili na Vítkovice, a proto v konečném pořadí TELH skončili desátí. Pojďme si připomenout pět nejlepších zápasů sezóny, při které se v olomouckém dresu představil i hvězdný forvard David Krejčí.

Olomouc - Sparta 4:3 po nájezdech (17. kolo) - 0:3 v 55. minutě? Nic není ztraceno (24. 10. 2021)

Svěřenci trenérů Motáka a Tomajka prožili výborný vstup do sezóny. Z úvodních třinácti duelů prohráli jen čtyřikrát. Po vítězství v Mladé Boleslavi hostili v plecharéně Spartu. Na úvodní branku televizního utkání se poměrně dlouho čekalo, až krátce po polovině řádné hrací doby se šťastně prosadil hostující bek Tomáš Dvořák. Zkraje třetí části se trefil Roman Horák a v 55. minutě zvýšil vedení Sparty Ladislav Zikmund po zaváhání mezi Janem Lukášem a Alexem Rašnerem.

V tu chvíli asi málokdo věřil, že by celek z Hané mohl brát body. Najednou se ale vše otočilo. Na rozdíl dvou gólů snižoval Jiří Ondrušek a o chvíli později se trefil po brilantní křížné přihrávce i Jan Káňa. Už tak bouřlivá atmosféra se najednou proměnila v totální euforii. David Krejčí totiž v čase 58:39 srovnal na 3:3. Velkolepý obrat byl dovršen v nájezdech. Brankáře Neužila překonali Krejčí, Nahodil a Káňa. Takový zápas Olomouc dlouho nezažila!

Radost kohoutů po vyrovnávací brance Davida Krejčího

Liberec - Olomouc 4:6 (23. kolo) - Galapředstavení ve druhé třetině (7. 11. 2021)

Poslední zápas před první reprezentační přestávkou nasměroval olomoucké hokejisty do Liberce. Úřadující extraligový vicemistr se v 7. minutě ujal dvoubrankového vedení, ale dobře bruslící Hanáci ještě před první sirénou dokázali reagovat. Uspěly střely Dalibora Řezníčka a Jana Káni.

To nejlepší přišlo ve druhé třetině. Kohouti v rozmezí 24. až 34. minuty vstřelili čtyři branky. Prezentovali se několika krásnými kombinacemi, po kterých kotouče zpravidla padaly do sítě. Do listiny střelců se kromě dvou zmíněných hráčů zapsali i Jan Knotek, David Krejčí a dvougólový Lukáš Kucsera. Liberec už v závěru čtyřbrankovou ztrátu nesmazal. Konečný výsledek tedy zněl 6:4 pro Olomouc.

Radující se Hanáci v Liberci

České Budějovice - Olomouc 1:3 (34. kolo) - Vítězný návrat Branislava Konráda (23. 12. 2021)

V předvánočním čase nabral kohoutí autobus směr jižní Čechy. S tamním Motorem se Mora utkala už potřetí v sezóně. Dvě předchozí prohry dokázala napravit. Partu trenéra Jaroslava Modrého zdolala 3:1.

Hlavní téma zápasu však bylo jiné. Vůbec poprvé v ročníku se v soutěžním utkání mezi třemi tyčemi objevil brankář Branislav Konrád, jenž se v posledním duelu přípravného období ošklivě zranil po soupeřově zásahu bruslí. Slovenský gólman ukázal, jak velkým bojovníkem je. Dlouho toužil po návratu a v Českých Budějovicích se jej nakonec dočkal. Devětadvaceti zásahy přispěl k výhře 3:1. Branky vsítili David Krejčí, Silvester Kusko a Jan Káňa.

Zasahující Branislav Konrád

Olomouc - Třinec 3:0 (42. kolo) - Nevšední gól Ondruška zastavil mistra (27. 2. 2022)

Pět dnů po veledůležitém vítězství doma s Kladnem se kohouti chtěli vytáhnout na loňského extraligového mistra. Celek ze Slezska bojoval na dálku s Hradcem Králové o první místo tabulky, zatímco Hanáci se chtěli dostat do předkola play-off.

Začátek duelu se nesl v duchu projevení solidarity s Ukrajinou, kterou pár dnů před tímto zápasem napadlo Rusko. Už v první třetině byla Olomouc mírně lepším týmem, ale Krejčího únik Marek Mazanec zastavil. První gól padl chvíli před koncem druhé části. Špatnou rozehrávku Ocelářů potrestal gólem z vlastní modré čáry Jiří Ondrušek, přičemž Mazanec se do své klece vrátit nestačil. Domácí svůj náskok poté kontrolovali a navíc byli neustále nebezpeční. Za svou snahu byli odměněni ještě dvěma góly, trefili se Silvester Kusko a Lukáš Nahodil.

Potyčka mezi oběma celky

Olomouc - Pardubice 3:2 (58. kolo) - Škůrkova dělovka zajistila play-off (4. 3. 2022)

Závěr základní části se Olomouci vskutku povedl. Po vítězství nad Třincem přišel tříbodový zisk i v Brně. Následně se Hanáci střetli s Pardubicemi, které naopak na konci dlouhodobé fáze sezóny tápaly.

V černých dresech hrající domácí ale ve 14. minutě prohrávali po gólu Davida Ciencialy. Vyrovnání přišlo na řadu ve druhé části, kdy si David Krejčí pohrál s defenzívou Dynama a následnou parádní bekhendovou přihrávkou vybídl střílejícího Michala Kunce. Poprvé šla parta kapitána Ondruška do vedení zkraje třetí části, když před Frodlem uspěl Peter Lichanec. Východočeši srovnali v 57. minutě z hokejky Jana Koláře, avšak ten nejzajímavější a pro olomoucké příznivce i nejkrásnější moment přišel pět sekund před koncem. Po vyhraném buly Krejčího se kotouč přes Káňu dostal k Davidu Škůrkovi, jehož dělovka poslala Hanáky do předkola play-off. Na konci základní části Mora uspěla i v Litvínově a doma s Brnem.