V dosud posledním kole odcestovali junioři až za hranice České republiky. V Rakousku se postavili tamnímu Salzburgu, který bývá považován za jednoho z nejsilnějších týmů. Junioři ale potvrdili dobrou formu a mezinárodní výběr dokázali porazit. „Ani jsme to tak nebrali. Podle mě jsme měli víc ze hry a ubruslili jsme je,“ vracel se k utkání David Vosátko.

Salzburg dávno není nováčkem mezi juniorskými týmy, v předchozí sezóně však české týmy často nastupovaly do utkání s Red Bullem až s přílišným respektem. Olomoučtí si však už v uplynulém ročníku vyzkoušeli, že na Salzburg mají. „Už jsme si zvykli na jejich hru. Jsou hodně dobří na hokejce, na to je potřeba dávat si pozor,“ upozorňoval.

Kohouti sice jako první inkasovali, na branku Red Bullu ale dokázali rychle reagovat a srovnat krok. Dlouho to pak byli Hanáci, kteří zvedali skóre utkání. „Po první třetině jsme si něco řekli a dělali jsme to. To se pak dost projevilo na naší hře a přišly i góly,“ vysvětlil olomoucký odchovanec.

Úvodní gól navíc trochu paradoxně přišel po tlaku hostů. Přesto, že první branku slavil domácí výběr, dokázali Olomoučtí udržet nervozitu na uzdě. „Dostali jsme branku i přes to, že jsme soupeře tlačili. Takže jsme se soustředili pořád na naši hru,“ prozradil.

Juniorku mezinárodní srovnání těší. Silný výběr Salzburgu navíc tvoří hned několik národností, a tak soupeř vyniká v několika činnostech. Olomoucký obránce ale upozorňuje především na šikovnost soupeře. „Přijde mi, že soupeři ze zahraničí jsou hodně dobře technicky vybavení,“ ocenil kvalitu nejen Salzburgu.

Soutěž o pohár DHL je nesmírně vyrovnaná, Kohouti se ale drží mezi prvními týmy. Sami si tak dobře uvědomují, že aktuální postavení musí podpořit dlouhodobými dobrými výsledky. „Nesmíme se nechat unést naší formou a musíme hrát pořád tak, jak hrajeme. Sezóna není sprint, je to maraton,“ podotkl čerstvě devatenáctiletý obránce.

Stejně jako ostatní spoluhráči, i David Vosátko si uvědomuje, co je jednou z věcí, která přispívá k aktuální formě olomouckých juniorů. „Tvrdě trénujeme a to se pak odráží na naší formě a dosavadních výsledcích,“ přiznal bek, který už si připsal dvě branky a tři asistence.