Plecharénu čeká nájezd Indiánů. Hanáci se pokusí pomstít čtvrtfinálovou porážku

Kristýna Nováková
O L O M O U C – V rámci 7. kola Tipsport Extraligy ledního hokeje do Olomouce zavítá už takřka tradiční soupeř z Plzně. Čtvrtfinálový porazitel Kohoutů na Hanou veze nejproduktivnějšího hráče extraligy a zároveň nejlepšího střelce Milana Gulaše. Podaří se Hanákům tuto útočnou sílu uhlídat a uhájit tři body? Zápas se se odehraje v pátek 4. 10. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Po sedmi odehraných zápasech je Olomouc na čtvrtém místě se ziskem 13 bodů. To není vůbec špatný výsledek, ačkoli to v nedělním utkání v Kladně zprvu vypadalo, že si Kohouti odvezou plný počet bodů. V první třetině si Hanáci vypracovali dvoubrankový náskok a ve druhé přidali třetí gól. Jenže pak se o slovo přihlásili také Rytíři. „Začali jsme dobře, vyhrávali jsme 3:0. Nevím, čím to bylo...,“ kroutil hlavou útočník Marek Hecl. „Soupeř dal rychlý gól a nastartoval to. My jsme potom přestali hrát. Nevycházely nám akce, dávali jsme si špatně puky. Měli jsme chyby v obraně,“ vyjmenovával.

⇒ Útočník Marek Hecl

Kladenským se ve druhé třetině podařilo tříbrankové manko vymazat, a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se radoval právě domácí celek. „Přestali jsme hrát to, co jsme měli hrát – měli jsme hrát jednoduše a nepustit Kladno k naší bráně. Začali jsme si hrát vlastní hokej a na to jsme doplatili,“ shrnul Hecl.

Na nešťastnou porážku je ale třeba zapomenout, teď totiž Hanáky čeká papírově mnohem silnější soupeř – Indiáni z Plzně. Obavy budí zejména útok s Milanem Gulašem, který vede jak týmovou tabulku bodování, tak i vstřelených branek. „Mají tam šikovné hráče, my se na to už třetí den připravujeme a věřím, že se na to připravujeme dobře,“ věří jedenadvacetiletý Slovák. „Před každým tréninkem jsme měli video, na kterém sledujeme soupeře,“ prozradil Hecl něco málo ze zákulisí přípravy týmu.

Rodák z Trenčína do Olomouce přišel letos v létě, předtím oblékal dvě sezóny dres Dukly Trenčín. Jaké jsou podle něj hlavní rozdíly mezi nejvyšší slovenskou a českou ligou? „Myslím, že rozdíl je ve všem. V podmínkách, v tom, že hráči jsou šikovnější a kreativnější, obránci dokážou vymyslet něco navíc. Je to celé rychlejší,“ přemýšlel mladý forvard.

V týmu Hanáků se postupně zabydluje, proti Kladnu si připsal první bod za přihrávku na gól Františku Skladanému. Hecl si pochvaluje zejména atmosféru v domácím stánku. „Myslím, že z těch měst, kde jsem zatím tady v Česku hrál, byla atmosféra nejlepší v Olomouci. Je to super. Fanouškům patří velký dík,“ pochvaloval si atmosféru domácích zápasů.

Součástí přestávkového programu bude i tradiční soutěž se střelbou na bránu. Ceny do soutěže věnovalo Centrum sportu a zdraví Omega.

To nejdůležitější o soupeři:

Plzeňská Škodovka už olomouckou plecharénu důvěrně zná. Oba celky na sebe totiž letos opět, už potřetí, narazily ve čtvrtfinále play-off. V sedmizápasové bitvě se nakonec radovali právě Indiáni. V tabulce patří aktuálně týmu kolem Milana Gulaše 8. místo za zisk 10 bodů. V posledním kole musela Plzeň skousnout porážku 1:4 od Mladé Boleslavi, předtím však zaznamenala vítězství s Karlovými Vary (0:3) a Zlínem (5:4).

V létě se s týmem rozloučil hvězdný útočník Jan Kovář, jenž zkouší štěstí ve švýcarském Zugu, velkou ranou je také konec kariéry Ondřeje Kratěny a Václava Nedorosta. Útočné řady navíc musí postrádat také Davida Stacha (Sparta Praha) a Denise Kindla (Dynamo Pardubice). V obraně pak Indiánům bude chybět David Kvasnička (Vítkovice) a Jakub Kindl (Kolín nad Rýnem). Co se příchodů týče, jako skvělý krok se ukázalo angažmá Tomáše Mertla, jenž v létě přišel z čínského Kunlunu. Důležité bylo také prodloužení smluv s Milanem Gulašem a Jaroslavem Kracíkem. Zadní řady pak vyztužili Bohumil Jank z Mladé Boleslavi a Vojtěch Budík z Pardubic.

Produktivitu týmu a také celé extraligy vede Milan Gulaš, jenž zaznamenal 15 bodů. Gulaš je se svými 7 přesnými zásahy zároveň nejlepším střelcem extraligy. Skvěle si vede také Tomáš Mertl, který má na svém kontě 10 bodů (6+4). Brankoviště Plzně hájí Dominik Frodl, jehož úspěšnost zákroků je 87,73 %, a to i přesto, že mladý gólman dvakrát zaznamenal nulu.

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Hala (kapacita): LOGSPEED CZ Aréna (8 236 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Mladou Boleslaví

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Škoda Plzeň
13 (4.) Body (umístění) 10 (8.)
Zbyněk Irgl (4+1) Nejproduktivnější hráč Milan Gulaš (7+8)
Zbyněk Irgl (4) Nejlepší střelec Milan Gulaš (7)
Jan Lukáš (94,74%)
Branislav Konrád (91,10%)