Jak jste si užil zhruba měsíc volna?
Užil jsem si to. Hlavně si odpočinula hlava. Vlastně jsem si ale odpočinul i fyzicky. Dlouho jsem spal, protože jsem ranní spáč, takže jsem se vždycky hezky vyspal (usmívá se). Žádnou dovolenou jsem ale letos nevymyslel, protože situace na to ještě není optimální. I když by se to určitě nějak řešit dalo. Řekl jsem si, že to ještě nechám být, takže jsem byl tady, několikrát jsem jel za rodinou a setkal jsem se s kamarády, se kterými se nemám přes sezónu moc čas vidět.

Ví se o vás, že rád cestujete, měl jste tedy čas na nějaké výlety?
Měl. Byl jsem na víkend v Praze. Tam to mám rád. Vždycky si tam dělám nějaký výlet. Měl jsem i focení, takže jsem byl fotit a byl jsem i s klukama čtyři dny na chatě v Orlických horách. Ještě tam byly zbytky sněhu. Užil jsem si přírodu i město. Samozřejmě jsem byl taky u nás v Třebíči a bral jsem psa na procházky po okolní krajině. Aspoň v těchhle omezených možnostech jsem se vyvenčil po Česku a udělal nějaké malé výlety (směje se).

⇒ Útočník Vilém Burian

Praha je už téměř rok takřka bez turistů. Jak vám to vyhovovalo?
Vyhovovalo, bylo to skvělé, protože památky nejsou v obležení turistů. Já Prahu hrozně rád procházím a objevuji nové uličky. Je fajn, když není všude nával. „Feedový“ okýnka fungovaly, což je hlavní, takže bylo možnost si někde něco dobrého dát (usmívá se).

Loňská sezóna byla velmi náročná. Myslíte si, že bylo volno o to víc potřeba?
Volno je potřeba pokaždé (směje se). Po téhle sezóně si asi potřebovala odpočinout hlavně hlava.

Rozhodl jste se pro individuální přípravu. Co vás k tomu vedlo?
Už jsem měl individuální přípravu loni a dojížděl jsem jen ve čtvrtek, kdy tu byly hry, abychom byli trošku v kontaktu. Čtyřikrát týdně jsem trénoval individuálně s kondičním trenérem v Brně. Už jsem cítil, že se svým tělem potřebuji pracovat trochu jinak než ve větší skupince. Je to i kvůli zádům, se kterými jsem míval problémy a několikrát jsem měl i vyhřezlou ploténku. Chtěl jsem co nejvíc zapracovat na tom, aby mě záda nebolela.

Mluvil jste o hrách, je tohle ta část přípravy, která vám vyhovuje?
Hry mě baví a samozřejmě se rád vidím s klukama. Bylo to spíš o tom, abychom udržovali nějaký kontakt. Bydlím v Olomouci, takže jsem neměl problém sem dojet. Bylo to fajn. Zahráli jsme si s klukama hry, uvidíme se, pokecáme. Do toho jsme měli třeba nějaké protahování a kompenzační cvičení, což pro mě rozhodně není na škodu. Letos to bude stejné, jen už to nebudou jen čtvrtky, ale doplní se to ještě o nějaké cvičení nebo běhy.

Ještě vás čeká volno v červenci. Plánujete se tedy podívat do zahraničí nebo letos zůstanete v Česku?
Dovolenou jsem tak nějak odložil, ale chtěl bych jet v červenci aspoň na týden někam do tepla, pokud už bude situace lepší. Uvidíme, jestli to vyjde, snad ano. Potřeboval bych to (usmívá se).