Posila útočných řad. Na Hanou se vrací Pavel Musil

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po Jakubu Orsavovi, Lukáši Andělovi a Lukáši Marešovi se k Hanákům připojí další posila. Z Plzně přichází Pavel Musil, jenž zázemí plecharény velmi dobře zná. V dresu s kohoutem na prsou nastupoval už v sezóně 2019/20.

Pavel Musil je odchovancem Mladé Boleslavi. První zkušenosti sbíral převážně ve druhé nejvyšší soutěži, kde prošel hned několika kluby. Největší počet utkání absolvoval v Kolíně a Havlíčkově Brodě.

Extraligovou premiéru si Musil odbyl v Pardubicích v sezóně 2013/14. Ve stejném ročníku poté hostoval opět v Havlíčkově Brodě, načež se vrátil domů, tedy do Mladé Boleslavi, které pomohl 25 kanadskými body k postupu do nejvyšší soutěže.

U bruslařů pak strávil dalších šest sezón. Za 265 utkání, které za Středočechy odehrál, nasbíral celkem 106 kanadských bodů za 45 branek a 61 asistencí. Během svého působení vypomohl v šesti zápasech i Havlíčkovu Brodu, ve kterém za 6 zápasů zaznamenal dvě asistence.

Pavel Musil v dresu Mladé Boleslavi
FOTO: bkboleslav.cz

Působení v Olomouci

Během ročníku 2019/20 nebyl Pavel Musil v Mladé Boleslavi herně vytížen. Vedení klubu se tak domluvilo s Olomoucí na hostování do konce sezóny. A šikovný forvard zapadl do herního systému Hanáků dobře. Už ve svém druhém zápase v olomouckém dresu, tedy v 16. kole, zaznamenal proti Zlínu asistenci na gól Zbyňka Irgla. Premiérovou branku za kohouty si pak připsal v zápase s Pardubicemi o čtyři kola později.

„Nejoblíbenějším soupeřem“ v olomouckém dresu byli pro Musila, jenž tehdy nosil na zádech číslo 87, zlínští Berani. Právě proti nim si připsal nejvíce kanadských bodů (celkem 6) a také v souboji s nimi zažil svůj nejproduktivnější zápas. V 29. kole během divoké přestřelky vsítil dvě branky a na jednu další přihrál. Porážce 8:6 ale nakonec nezabránil. O to více jej muselo mrzet, když byla série se Zlínem, v níž zaznamenal další dvě asistence, přerušena kvůli covidové pandemii. A tím se přerušilo i Musilovo působení v Olomouci. Útočník, který na Hané zapsal 39 utkání a 28 kanadských bodů, zamířil do Plzně.

Pavel Musil působil na Hané v sezóně 2019/20

U Západočechů pak strávil poslední dvě sezóny. Hned v té první musel zkousnout vyřazení v předkole, a to od týmu, v němž ještě před rokem působil, tedy od Hanáků. Druhá pro něj pak skončila ze zdravotních důvodů už v lednu. Celkem za indiány odehrál 45 zápasů, v nichž si připsal 5 kanadských bodů. Nyní se jeho cesty opět spojí s Olomoucí.

„Pavla Musila velmi dobře známe, v minulosti tu zanechal výborný dojem. V posledních dvou sezónách sice moc utkání kvůli zdravotním důvodům neodehrál, nicméně my věříme, že zde naváže na svoje předešlé výkony a produktivitu v našem dresu a bude pro nás velkým přínosem.“ komentuje posilu hlavní trenér Jan Tomajko.