Primátor Žbánek zareagoval na Petici za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci

Klub
O L O M O U C – Na jaře roku 2019 sepsal petiční výbor Mgr. Jana Jašíčka Petici za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci. Se snahou o sběr podpisů oslovil i olomoucký hokejový klub, který mu vyšel vstříc, a fanoušci tak v průběhu celého března mohli petici podepsat přímo na domácích utkáních A-týmu. Pan Jašíček následně na začátku dubna předal petiční archy s 4501 podpisy do rukou primátora Miroslava Žbánka. Ten nyní na požadavky petice zareagoval v dopise adresovaném všem petentům.

Petice za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci byla předložena petičním výborem Mgr. Jana Jašíčka. Petice žádala o následující:

1. Chceme, aby Město (radnice) nejpozději v příštím roce zahájilo rekonstrukci areálu zimního stadionu.
2. V rámci tohoto projektu musí být nejprve vybudována malá hala určená zejména pro mládež a veřejné bruslení. Jsme jediné město, ve kterém se hraje Extraliga ledního hokeje a přitom v něm není druhá ledová plocha.
3. Z médií víme, že všechna ostatní extraligová města finančně podporují své kluby v řádu desítek milionů korun ročně. Chceme, aby i naše městská samospráva v rámci svých možností postupovala stejně.

Primátor města Olomouce, pan Miroslav Žbánek, nyní na petici zareagoval v dopise adresovaném všem petentům. Dopis si můžete přečíst ZDE.