Říkal jsem si, kdy jindy než dnes, usmíval se dvojnásobný střelec Petr Kolouch

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – Litvínovu Hanáci vstřelili 3 góly, přesto to na vítězství nestačilo. Autorem dvou branek Hanáků byl útočník Petr Kolouch, který se zároveň letos poprvé zapsal na listinu střelců. Proti Litvínovu se olomouckému útočníkovi zkrátka nadmíru daří.

Utkání v Litvínově nabídlo napínavý zážitek. Domácí se dostali do vedení už v 1. minutě, Hanáci však ve druhém dějství vývoj zápasu otočili. Po základní hrací době svítilo na světelné tabuli skóre 3:3, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž se více dařilo Vervě, Hanáci tak brali alespoň bod. „V naší situaci bod určitě bereme,“ řekl po zápase útočník Petr Kolouch. „Je trochu škoda, že jsme jich nezískali více. To utkání bylo hodně nahoru dolů, každý z týmů tam měl spoustu šancí a mohl utkání zvrátit na svou stranu. Po tom průběhu ale bod bereme.“

⇒ Útočník Petr Kolouch

Ve druhé třetině měli navíc Kohouti k dispozici trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu brankáře Godly, exekutor Lukáš Nahodil ho však proměnit nedokázal. „Mohli jsme odskočit, ale na kdyby se nehraje,“ uvědomoval si Kolouch. „Litvínov měl víc šancí, my jsme hořeli v obraně,“ hodnotil druhou periodu. „Měli jsme si dát větší pozor. Spíš myslím, že ve 2. třetině bylo štěstí, že jsme nedostali víc než jeden gól.“

V Litvínově se přitom Olomouci v posledních zápasech dařilo, vyhrála tam čtyřikrát v řadě. V loňské sezóně pak zvítězila ve všech vzájemných zápasech. „Asi bych moc nesrovnával předchozí sezónu s touto. Mají tam jiného trenéra, který od nich asi vyžaduje jinou hru,“ přemýšlel rodák z Ostravy. „Byli bruslivější než my. Hráli trochu více zezadu, dřív tam víc propadali, teď to změnili a asi jim to začíná přinášet ovoce,“ řekl.

Pro Petra Koloucha byly navíc poslední zápasy s Litvínovem velmi speciální – letos v březnu, při posledním vzájemném utkání dal dva góly, stejně tak v prosinci loňského roku. „Těžko říct, čím to je. Jestli už mám v hlavě nějaké nastavení, že ten gól dám a pak se to stane…“ zasmál se útočník. „Možná je to tím, že jsou techničtější a hrají méně do těla, to mi vyhovuje,“ přemítal. Olomoucký útočník přitom na severu Čech skóroval vůbec poprvé v sezóně. „Je pravda, že jsem si říkal, kdy jindy než dneska, protože proti Litvínovu se mi nezvykle daří,“ přiznal. „Určitě jsem za to rád, ale bohužel to nevedlo ke 3 bodům,“ povzdechl si.

Opora olomouckých útočných řad až do utkání v Litvínově získala jen jeden kanadský bod v podobě asistence. „Určitě to má člověk v hlavě, snažil jsem si to nepřipouštět,“ přiznal Kolouch. „Letos je to takové specifické. Já už jsem se 2x ocitl v karanténě a 3x jsem tak začínal sezónu. Člověk se tím trochu pere, ale já věřím, že už to bude jen lepší a lepší a že budeme vyhrávat,“ doufá třicetiletý hráč ve světlé zítřky.

Hanáci si tak po výpadku se Spartou připsali další bod. „Jsme rádi za každý bod. Bilance není příznivá, ale musíme se podívat na týmy, s kterým jsme hráli,“ poukazuje hráč s číslem 81. „Většina z nich celý měsíc trénovala, my jsme nebyli vůbec na ledě. Zároveň jsou to týmy z předních příček tabulky. Důležité to bude teď, musíme porážet týmy kolem sebe a pak budeme stoupat tabulkou vzhůru,“ věří šikovný forvard.