Kohouti neprožívají dobré období. Vůbec poprvé v ročníku se svým protivníkům museli sklonit už čtyřikrát v řadě. Sérii venkovních zápasů načali nezdarem v Chomutově s Kladnem, následně neuspěli v Třinci, Karlových Varech a naposledy padli 0:3 na ledě Pardubic. „Myslím si, že jsme odehráli dobrou první třetinu. Ve druhé části jsme ale nešťastně inkasovali z takového závaru,“ řekl po utkání s Dynamem kouč Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Olomouc působila v první polovině utkání lepším dojmem než Pardubice, avšak branka Adama Musila z 35. minuty překlopila misky vah na stranu Východočechů. V závěrečné periodě Musil skóroval ještě do prázdné klece, chvíli před ním se trefil i Juraj Mikuš. „Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. I za stavu 0:1 jsme si vytvořili příležitosti, ale znovu jsme ztroskotali v koncovce,“ smutnil trenér.

Reparát jeho svěřenci budou moct složit s Mladou Boleslaví, se kterou zatím mají lepší vzájemnou bilanci. V prvním kole vyhrála Olomouc 3:2 v prodloužení a o měsíc později 2:0 na ledě soupeře. Minulý vzájemný střet vyzněl lépe pro Bruslaře, kteří na Hané uspěli 4:3.

To nejdůležitější o soupeři

Mladá Boleslav vstoupila do sezóny jakožto loňský semifinalista, který byl jen jeden zápas od vyřazení Třince a postupu do finále. Letošní sezónu načala dobře, neboť se do 10. října držela na čelních příčkách extraligové tabulky. Poté však přišel mírný útlum, přičemž forma Bruslařů už tak dominantní není.

Z posledních šesti duelů si Středočeši připsali čtyři porážky. Na neúspěšné bitvy v Hradci Králové a Třinci odpověděli jednoznačným trumfem 7:2 na kluzišti posledního Zlína, pro který byla tato ztráta další obrovskou komplikací v bojích o záchranu. V tabulce je Mladá Boleslav v tuto chvíli osmá. Po čtyřiceti zápasech urvala 60 bodů a stále tak reálně může pomýšlet na účast v první čtyřce, poněvadž její ztráta na čtvrtou Plzeň je pouze osmibodová, přičemž oproti Škodě má k dispozici dva zápasy k dobru. V boji o přímý postup do čtvrtfinále však musí pod sebe kromě Plzně dostat i Vítkovice, Liberec či České Budějovice a zároveň se popasovat s tlakem Sparty a Komety.

Trenéři Radim Rulík s Pavlem Paterou mohou být spokojeni s tím, že se pravidelně prosazují jejich mladší hráči, kteří zároveň vedou produktivitu celého týmu. Řeč je především o Pavlu Kousalovi, Ondřeji Najmanovi či Jakubu Kotalovi. Ve statistice +/- si nejlépe vede Martin Pláněk s osmi kladnými body. V průměru nejvíce času na ledě tráví velezkušený obránce Martin Ševc.

V brankovišti se pravidelně střídají Gašper Krošelj a Jan Růžička. Oba si drží podobná čísla lehce nad 90% úspěšností zákroků. Uplynulý duel na ledě Beranů odchytal slovinský brankář, jenž mimo jiné nastoupil na dvou světových šampionátech i na posledním olympijském turnaji v jihokorejském Pchjongčchangu.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245)
Poslední utkání: Výhra 7:2 ve Zlíně

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

8. místo
umístění v tabulce
11. místo
98:108 – 60 bodů
skóre a body
93:111 – 52 bodů