S Vítkovicemi jsme v polovině přestali hrát, s Třincem jsme hráli pořád stejně, srovnával Tomáš Krupa

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorská soutěž už nabrala pořádné obrátky a Kohouti mají za sebou další dvě kola. Zatímco Vítkovicím Hanáci těsně podlehli, o den později předvedli jiný výkon. Před vlastními fanoušky si vyšlápli na favorizovaný Třinec a slavili výhru 4:1. Kromě cenného skalpu ambiciózních Ocelářů mohl Tomáš Krupa slavit ještě něco. Pod výhru se totiž podepsal dvěma body.

V dosud posledním kole si Kohouti vyšlápli na hokejového velikána, kterému se ale v poslední době tolik nedařilo. A i na olomouckém ledě přálo štěstí domácím. Nebylo to však jen o štěstí. „Myslím, že klíčem bylo to, že jsme vždycky dobruslovali do útočného pásma a tam jsme sbírali všechny puky. Dobře jsme rozehrávali z obranného pásma a posouvali u nich ve třetině,“ vracel se k utkání s třineckými Oceláři Tomáš Krupa. Nejen dobrá práce v útočném pásmu pomohla Hanákům k cennému vítězství. Trenér Karel Beran lpí i na dalších důležitých aspektech hry. „Snažíme se udržet na puku a hodně střílet. To je jediné, co po nás chce. A taky bruslit,“ vyjmenovával útočník nosící na drese devítku.

V předchozím zápase, tedy proti Vítkovicím, Kohoutům ale body těsně unikly. Osmnáctiletý útočník s odstupem času dokázal najít příčinu těsné prohry s ostravským týmem. „Když jsme hráli s Vítkovicemi, v polovině jsme přestali hrát. Bylo to i tím, že jsme se několikrát dostali do čtyř, a to dostalo hosty do zápasu. Díky tomu otočili celý vývoj utkání. Kdybychom hráli pořád stejně, vyhrajeme i s Vítkovicemi a máme šest bodů. S Třincem jsme hráli pořád stejně, od začátku do konce,“ srovnával.

Právě časté vylučování je zatím tak trochu Achillovou patou olomoucké juniorky. „Nesmíme se nechat vyprovokovat. Zbytečné fauly jsou naší slabinou. Zvlášť, když jsme v útočném pásmu, je to úplně zbytečné,“ uvědomoval si hokejista, který prošel mládeží Přerova i Vsetína.

Tomáš Krupa může být zatím spokojený. V osmi utkáních nasbíral už čtyři body za tři góly a jednu asistenci a pomohl juniorce k celkem pěti výhrám a třinácti bodům. „Jedna plus jedna je taková třešnička na dortu. Mou prací je vybojovat pro kluky u mantinelu puky a dávat jim to. Samozřejmě se mám já, jako takový hráč, tlačit pořád do branky. Hlavně přímočaře,“ tvrdil olomoucký nováček.

Černá práce k hokeji neodmyslitelně patří, často jsou takoví hráči neprávem přehlíženi, jak se ale se svou novou rolí sžil osmnáctiletý útočník? „Už když jsem byl na Vsetíně, nějak jsem polemizoval s tím, že to tak bude. Je to černá práce, ale nebojím se jít ani do nějaké kombinace s někým dalším,“ usmíval se Krupa.