Spurného hattrick stačil jen na bod. Dorost prohrál v Brně i podruhé

Johan Čáp
B R N O – Vánoční pauza začala. Olomoučtí dorostenci si ale nedali předčasný dárek. Po týdnu totiž zavítali v rámci ELIOD extraligy na brněnskou půdu, kde svedli boj s Technikou. Týmem, nad nímž letos ze čtyř pokusů nedokázali ani jednou zvítězit. První třetinu sice rozehráli svěřenci kouče Petra Fialy nadějně, když dokázali srovnat na 1:1, duel se ale začal po polovině základní části lámat v neprospěch Hanáků. Rudovo další vyrovnání ze 41. minuty přineslo sice další naději, dvě následné trefy Brňanů ale zpečetily osud Olomouce, jež se ještě do posledních sekund pokoušela alespoň o remízový stav. Technika ale koncovku ovládla po taktické stránce na výbornou, Olomouc tudíž brala pouze bod za výhru po nájezdech v nadstavbové části. Zásluhu na tom mělo dovršení hattricku obránce Adama Spurného.