Start zápasu se nám nepovedl, litoval nováček v týmu Mory Jakub Šlahař

Ondřej Kubát
J I H L A V A - V útočné formaci s Petrem Haluzou a Michalem Pšurným asi nejvíce trápil jihlavskou defenzivu. Útočník Jakub Šlahař, juniorský mistr republiky z roku 2010, přišel na Hanou na roční hostování ze Zlína. V kádru trenérů Fialy a Tomajka se pomalu zabydluje a před startem své premiérové sezóny v seniorském týmu se snaží čerpat zkušenosti od svých parťáků z útoku.

Na Vysočině se však hanáckému oddílu nevedlo podle představ. V prvních šesti minutách putovali na trestnou lavici postupně tři hráči a Dukla trestala. „Chyba byla, že hned při prvním střídání jsme byli vyloučení, vzápětí jsme šli do třech. Start se nám nepovedl, ale myslím si, že po těch inkasovaných gólech jsme už oslabení zvládli odehrát celkem dobře,“ našel Jakub Šlahař pozitivum.

⇒ Jakub Šlahař
FOTO: hokej.zlin.cz

„Jen škoda, že jsme nevyužili nějaké šance, měli jsme jich spoustu. Asi bychom byli někde jinde, kdybychom je zužitkovali už ve druhé třetině, ne až na konci zápasu,“ vrátil se k ráně Jiřího Ondruška z poslední minuty, která však znamenala už jen snížení na konečných 1:3.

Žádná hrůza se však neděje. Jde pouze o přípravu, o body se začne hrát až za tři týdny. Času na nacvičení všelijakých herních situací tak zbývá dostatek. „Od toho ty přípravné zápasy jsou, abychom si vyzkoušeli přesilovky a oslabení a aby nám potom trenéři mohli říct, co děláme dobře a co špatně,“ potvrdil Šlahař, který se opět musel se svými spoluhráči i protihráči vyrovnat s tropickým počasím.

„Vedro je nepříjemné každému hokejistovi, zvlášť tady v Jihlavě, kde je stadion takový skleník. Slunce svítí ze všech stran, led byl v hrozném stavu. Vymlouvat se na to ale nemůžeme, soupeř měl stejné podmínky,“ uvedl.

Šlahaře trenéři zařadili do druhé formace k Pšurnému a Haluzovi a zdá se, že nově složené trojici to zatím šlape. „Ale je to trochu obtížnější, protože jsme všichni tři shodou okolností praváci. Jsem ale rád, že můžu čerpat z jejich zkušeností. V první lize začínám, zatím jsem hrál pouze v juniorce. Snad nám to bude klapat a ten dobrý výkon podpoříme i nějakými góly,“ doufá mladý dvacetiletý útočník.

Na sezónu v Olomouci se těším

Šlahař je zlínským odchovancem, v srpnu 2009 však zamířil za oceán do Kanady. Zkoušel se prosadit v klubu Les Foreurs, jenž působí v juniorské soutěži Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL). Po půl roce se však vrátil zpátky. Od trenéra Marka Andrého Dumonta dostal minimum příležitostí. Udělal však dobře. V téže sezóně se totiž stal juniorským mistrem České republiky s týmem Zlína, v posledním zápase finále proti Slavii rozhodl parádní ránou v prodloužení.

Teď ho čeká první zkušenost ve druhé nejvyšší seniorské soutěži. „Těším se. V Olomouci je parádní kolektiv, parádní zázemí, vedení, trenéři. Nemůžu si na nic stěžovat. Jsem maximálně spokojený, že jsem tu příležitost dostal. Chci podávat výkony, které ode mě budou trenéři očekávat, abych týmu pomohl,“ pochvaloval si.

Tak ať se daří!

Profil Jakuba Šlahaře na eurohockey.com