Postoupit do play-off se Kohoutům nakonec nepodařilo, v závěru však předvedli úžasnou stíhací jízdu a vyřazovací boje jim unikly jen o vlas. Nemalý podíl si na tom připsal Branislav Konrád, který si v posledních šesti zápasech připsal hned tři čistá konta a podruhé v řadě získal ocenění Kohout měsíce. „Velmi mě to těší a jsem rád, že jsem obhájil toto ocenění. Ten závěr byl z naší strany fakt výborný, celý tým podal skvělý výkon, i když jsme měli spoustu chlapců zraněných. Bojovali jsme do poslední chvíle o play-off a škoda, že nám to nevyšlo,“ vážil si ocenění Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

V celém průběhu soutěže měli Kohouti poněkud nestabilní výkony, teprve v závěru přišlo období, kdy poráželi jednoho soupeře za druhým a dotahovali se na desítku. „Těžko říct čím to mohlo být. Možná nás tlačily nějaké obavy z baráže, protože jsme neměli velký náskok na poslední dva týmy. V podstatě jsme si řekli, že nemáme co ztratit, jdeme od zápasu k zápasu, chceme se dostat do té desítky a mnoho nakonec nechybělo,“ hodnotil poslední utkání základní části slovenský brankář.

V hlasování o Kohouta měsíce Konrád opět jednoznačně dominoval, nenechali se ale zahanbit ani Roman Vlach s Jakubem Galvasem, kteří oba překonali hranici sta hlasů, první jmenovaný dokonce téměř dosáhl na tři sta. „Vlašák (Roman Vlach) měl vynikající formu od chvíle, kdy přišel ze Zlína, a velmi nám pomohl. Galus (Jakub Galvas) v jeho věku a za to jak hrál celou sezónu, tak si to určitě zasloužil. Ale bude si muset počkat, příští rok určitě párkrát vyhraje,“ dodal se smíchem hráč s dvaačtyřicítkou na zádech.

Konrád podával také letos skvělé výkony, ale ani on se nevyhnul krátkému výpadku z formy. „To prostě tak bývá, že jednou to jde líp, jednou hůř, tím si každý projde v kariéře, v sezóně. Já jsem se snažil dělat věci tak jako předtím a v podstatě jsem měl stále důvěru trenérů, tak jsem rád, že se mi pak zase začalo dařit,“ vracel se k poklesu výkonů držitel šesti čistých kont z letošní sezóny.

Ačkoliv k postupu do play-off závěrečná jízda Kohoutů nestačila, pomohla jim aspoň získat jistotu setrvání v Tipsport extralize, boje o play-out jsou už jen formalitou. „Je trochu těžší se namotivovat na zápasy, ale když dostanou víc místa mladí kluci, tak je to zase o něčem jiném. Je potřeba to odehrát, brát to jak to je a postavit se k tomu zodpovědně, už kvůli lidem, kteří nás chodí podporovat a podporovali nás i celou sezónu,“ věděl rodák z Nitry.

Soupeřům ale podle jeho názoru motivace nechybí. „U Pardubic a Karlových Varů se nedá říct, že by o nic nehráli. Samozřejmě se Zlínem zas tak o moc nejde, takže to možná není tak vyhecované, ale s těmi Vary a Pardubicemi jsou zápasy o to těžší, že oni potřebují hrát a potřebují vyhrávat, aby měli sebevědomí do baráže,“ řekl Kohout měsíce února, Branislav Konrád.

Kohout měsíce února – TOP FIVE

1. Konrád Branislav 		403 bodů
2. Vlach Roman			288 bodů
3. Galvas Jakub 		110 bodů
4. Jaroměřský Jan		79 bodů
5. Eberle Jan			68 bodů

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Branislav Konrád		55 bodů
2. Juraj Mikúš	 		36 bodů
3. František Skladaný		32 bodů
4. Jan Eberle 			26 bodů
5. Jakub Galvas 		24 bodů
6. – 7. Jan Knotek 		20 bodů
6. – 7. Jan Jaroměřský	 	20 bodů	
8. – 9. Roman Vlach 		18 bodů
8. – 9. Petr Strapáč 		18 bodů
10. – 11. Jakub Herman 		15 bodů
10. – 11. Miroslav Holec	15 bodů