Udělám všechno pro to, abych se v týmu udržel, slíbil Matúš Hlaváč

Martin Vavruša
O L O M O U C – V utkání s Kometou Brno Hanáci i přes slibný začátek nakonec brali pouze bod. Poprvé se přitom na domácím ledě v dresu A-týmu objevil mladý obránce Matúš Hlaváč, který si svůj debut odbyl o utkání dříve v Třinci. „Škoda, že jsme to neurvali, ale tak je to dobré. Bereme aspoň bod,“ prohlásil skromně po skončení utkání.

Na Štěpána Kohouti změřili své síly s Kometou Brno, a začali přímo fantasticky. Během první třetiny si vytvořili dvoubrankové vedení a zdálo se, že jsou na nejlepší cestě vykročit pro tři body. První polovina druhé třetiny ovšem výrazně zamíchala kartami a místo dvoubrankového náskoku čelili Hanáci dvoubrankovému manku. „Nevím, co se s námi stalo. Nehráli jsme vůbec dobře, těžko jsme se dostávali z pásma a celé to bylo takové všelijaké. Moc si nevybavuju nějaké konkrétní chyby, ale tak to se stává vždycky. Nic se neděje. Hráli jsme dál, pak jsme srovnali, dostali jsme se z toho a pokračovali dál,“ uvažoval sedmnáctiletý Matúš Hlaváč.

Nakonec nerozhodlo ani šedesát minut, a tak utkání dospělo až do prodloužení. V něm nakonec Olomouc brala pouze bod. „I tak jsme spokojení. Na konci jsme byli hodně vyloučení, tak za ten bod jsme vděční. Je samozřejmě škoda, že jsme to neurvali, ale tak je to dobré. Bereme aspoň bod,“ řekl mladý obránce.

Pro samotného Hlaváče to byl teprve druhý zápas v dresu A týmu. Premiéru si odbyl proti lídrovi soutěže, Třinci, druhý zápas proti úřadujícímu mistru z Brna. „Uznávám, že je to docela ostrý start. Ale kluci mi hodně pomohli – trenéři i spoluhráči. A atmosféra rozhodně taky, nečekal jsem něco takového,“ chválil svůj tým i fanoušky Olomouce hráč, který stále nastupuje i za juniory.

Ten si působení mezi muži užívá a nijak se tím netají. „Jsem strašně rád za příležitost, co dostávám. Jsem za to hrozně moc vděčný a snažím se dělat všechno pro to, abych se v týmu udržel,“ usmíval se Matúš Hlaváč.