Hned v prvním utkání na ledě Plzně Kohouti zaskočili domácí svou houževnatostí a po šesté sérii nájezdů nakonec slavili cennou první výhru. I ve druhém zápase se oba týmy přetahovaly o každý centimetr ledu, tentokrát však byli šťastnější indiáni. „Ani nevím, co druhý zápas rozhodlo. Bohužel dali více gólů než my, a to byl základní kámen jejich výhry. Jiný problém bych v tom neviděl,“ mrzí Aleše Jergla.

Po dvoudenní pauze čeká Hanáky další bitva s ambiciózní Plzní. Lídr soutěže už v základní části předvedl Kohoutům svou sílu, ti ale dobře ví, na co si musí dávat pozor. „Nejsilnější stránkou Plzně je asi jejich útok. Dokážou se udržet v útočném pásmu a jsou výborní na puku. Příští zápas si budeme muset dát pozor na to, abychom nefaulovali a abychom byli ve hře pět na pět lepším týmem,“ uvažuje brzy čtyřiadvacetiletý útočník.

Série se přesouvá na Hanou za stavu 1:1 a parta kolem kapitána Vyrůbalíka bude mít tentokrát určitou výhodu, představí se totiž před vlastními fanoušky. „Domácí prostředí je určitě výhodou. Doufáme, že bude vyprodáno a bude celý stadion fandit a povzbuzovat nás k předvedení skvělého vítězného výkonu,“ věří olomoucká šestadvacítka.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Martin Straka
Kapitán: Petr Kadlec
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7 536)
Poslední utkání: Výhra ve druhém čtvrtfinále s Olomoucí 4:2

SOUPISKA Plzně
ZMĚNY V KÁDRU Plzně
ZÁPASY Plzně
STATISTIKY Plzně