Věřili jsme, že nájezdy konečně prolomíme a vítězství urveme, smutnil Jakub Lehečka

David Jahoda, Jan Matúš
L I T O M Ě Ř I C E – Horší scénář si před cestou do Litoměřic mohli olomoučtí hokejisté představit jen těžko. Stejně jako v prvním duelu hraném v Kalich aréně, i ten druhý dospěl až do samostatných nájezdů, jenže nikdo z mužstva Kohoutů ani tentokrát nedokázal tváří v tvář brankáři Královi uspět. Dvě prohry po nájezdech hodně bolí, Mora totiž ztratila své vedení v sérii. „Nájezdy už jsou loterie a bohužel jsme znovu prohráli,“ komentoval druhý nezvládnutý rozstřel v řadě Jakub Lehečka.

I druhé měření sil na severu Čech několikrát měnilo podobu svého skóre, Kohouti byli ve vedení jednou, a to ve druhé periodě za stavu 2:1. Nakonec však museli Hanáci dotahovat. Do třetí třetiny se ale šlo za nerozhodného stavu 3:3, které vydrželo stejně jako ve středu až do samostatných nájezdů. Ke smůle Mory v nich znovu byli úspěšní domácí.

⇒ Útočník Jakub Lehečka

„Věřili jsme, že nájezdy konečně prolomíme a vítězství urveme. Ale nájezdy už jsou loterie a bohužel jsme znovu prohráli,“ neskrýval smutek mladý forvard Jakub Lehečka.

Základ však položila i špatně sehraná oslabení. Všechny tři branky totiž Olomouc inkasovala ve své početní nevýhodě.

„Jejich přesilovky jsme moc dobře nebránili, všechny branky jsme dostali v početních výhodách domácího týmu. Přitom jsme se na to připravovali, opravdu nevím. První dva góly byly takové smolné, jednou brankář neviděl, podruhé jsme si to tam ztečovali sami. Vždycky jsme se však do zápasu dostali zpět tím, že jsme bojovali,“ vracel se k průběhu utkání.

Chvíle, kdy se Mora proměnila z vedoucího celku na ten dotahující, se zapsaly do dějin zápasu zhruba v polovině střetnutí. Tam se do sítě Tomáše Vošvrdy trefil nejdříve Chlapík a po něm Hrbas. Tyto branky poslaly Stadion do vedení.

„Vedli jsme 2:1, následně však Litoměřice měly téměř čtyřminutovou přesilovku, kdy dokázaly dát góly. Je to škoda, no,“ řekl Lehečka, který jen těžko mohl uvěřit další těsné prohře, která srovnala stav série na 2:2.

Olomoučtí stejně jako v předešlých třech utkáních dokázali minimálně jednou v početní výhodě rozvlnit sít za soupeřovým gólmanem. Na rozdíl od litoměřických třech přesných zásahů v přesilové hře se Kohouti ve čtvrtém čtvrtfinále prosadili jen jednou. Chleba se lámal zejména ve třetí dvacetiminutovce.

„Přesilovky jsme hráli docela dobře až na třetí třetinu, kdy už tak dobré nebylo. Protože v přesilových hrách, které jsme měli, jsme moc nestříleli, pořád jsme si to jen nahrávali a celu přesilovky tam vždy byla jedna nebo dvě střely a z toho gól dát nemůžeme,“ konstatoval jednadvacetiletý hokejista.

Zlomový moment mohl přijít v prodloužení, kdy byli domácí potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Kupodivu olomoucké střídačky se ale konečný verdikt změnil. „Měli jsme hrát přesilovou hru, domácích bylo na ledě vícekrát pět. Rozhodčí to asi třikrát nepískli, pískli to až poté, po poradě s čárovými však trest odvolali. Nemůžeme se k tomu moc vyjadřovat,“ uzavřel Lehečka své hodnocení.