Víc by mě těšily góly z vítězných zápasů, řekl zklamaně Tomáš Ministr

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři v pátek brzy ráno vyrazili znovu na cesty. Jejich cílem byl až severočeský Chomutov. S týmem vedoucím extraligovou tabulku se Kohouti v letošní sezóně setkali poprvé. Ambiciózní celek ale pořádně potrápili, po šedesáti minutách se přesto museli smířit s těsnou prohrou. Na Litvínov, který se v posledních kolech viditelně zvedl, ale Hanáci nestačili větším rozdílem. Kde byl problém? O tom se rozpovídal střelec jediného gólu v Chomutově Tomáš Ministr.

Junioři vyrazili na první trip v rámci letošního ročníku téměř na druhý konec republiky. V pátek se Kohouti představili na ledě vedoucího Chomutova, kde favorizovaný celek pořádně potrápili. O tom, že budou těmi šťastnějšími Piráti, rozhodl gól až v 53. minutě. V sobotu se Hanáci přesunuli jen o pár kilometrů dál, a to do Litvínova. Na zvedající se tým ale nestačili a podlehli mu čtyřgólovým rozdílem.

„První třetina v Chomutově nebyla z naší strany vydařená. Pak jsme se ale dostali do hry. Když jsme dostali gól na 1:0, nějak nás to nevyvedlo z míry a makali jsme dál. Pomohl nám i vyrovnávací gól, který padl hned po dvou minutách a myslím, že jsme pak soupeře i přehrávali. Chyběla nám ale střelba. Kdybychom víc stříleli, padlo by tam určitě i víc gólů,“ věděl Tomáš Ministr.

⇒ Útočník Tomáš Ministr

Urputnost olomouckých hokejistů možná trochu zaskočila i samotný domácí tým. Kohouti totiž za celkem pošilhávajícím po titulu příliš nezaostávali. Naopak, od druhé poloviny zápasu to byli Hanáci, kteří měli blízko ke třem bodům. Čím to bylo, že Olomoučtí dokázali hrát vyrovnanou hru i s papírovým favoritem? „Myslím, že to bylo tím, že jsme plnili, co jsme měli a bojovali,“ uvažoval olomoucký hokejista.

Právě odchovanec přerovského hokeje dokázal reagovat na první přesnou střelu Pirátů, když jen pár minut na to překonal brankáře domácích. „Bety (Šimon Beták) říkával, že to často dává za první tyč, když jede za bránu. S Konym (Martinem Konečným) si to tam vyměnili, a pak poslali přihrávku mně. Já jen zakončil k pravé tyči,“ popisoval.

V posledních několika zápasech nastupuje po boku dvou výjimek, a to Šimona Betáka a Martina Konečného. Spolupráci s důrazným centrem Betákem a šikovným pravým křídlem Konečným si osmnáctiletý hokejista chválí. „Hraje se mi s nimi parádně. Nevím, jak to oni mají se mnou, ale já jsem velmi spokojen,“ chválil své spoluhráče útočník Kohoutů.

Poprvé v sezóně cestovali Hanáci na led soupeře déle než dvě hodiny. Po tzv. „moravsko-slezském kolečku“ nastala doba, kdy se nevyhnou ani českým týmům. Jsou celky z druhé poloviny republiky v něčem jiné? „Nevidím moc velký rozdíl mezi moravskými a českými týmy. Hokej je už všude stejný a možná je to jen o tom, že se s moravskými celky známe už od šesté třídy,“ tvrdil hráč nosící dres s číslem 16.

Juniorka se v poslední době střelecky trápí. Během čtyř odehraných kol nastříleli Olomoučtí jen pět branek, což stačilo na jediné vítězství. Dva z pěti gólů má na svém kontě právě Tomáš Ministr. „Víc by mě těšily góly z vítězných zápasů, které by pomohly týmu k bodům. Jsem za ně ale samozřejmě moc rád,“ usmívalo se levé křídlo.