Zápas s Třincem se ponese v duchu Army game!

Klub
O L O M O U C – Páteční utkání proti Třinci zpestří projekt Army game, který bude vyvrcholením spolupráce mezi HC Olomouc a sedmou mechanizovanou brigádou. Poté co kohouti po boku zkušených vojáků prošli kurzem přežití a sehráli s nimi florbalové utkání, odehrají nyní hokejové utkání ve speciální sadě dresů, která následně půjde do dražby. Těšit se můžete i na netradiční ceremoniál.

Kohouti v rámci letošní letní přípravy navázali spolupráci se sedmou mechanizovanou brigádou a absolvovali kurz přežití v přírodě. Netradiční zpestření si po skončení pochvalovali nejen hráči, ale i vojáci. „Jsem až překvapen, jak to kluci zvládají. Hodně asi pomohlo to, jakou mají fyzickou kondici a to, jak jsou zvyklí poslouchat trenéry,“ komentoval výkony olomouckých hokejistů kapitán Ing. Lukáš Chalupa.

Nadšení neskrýval ani olomoucký útočník Vilém Burian. „Na vojně jsem nebyl. Jako jednorázová akce to bylo super, ale delší čas bych v tom být nechtěl,“ usmíval se. Celý rozhovor s Burianem včetně fotogalerie najdete zde.

Po vojenském výcviku Olomouc pokračovala ve spolupráci s vojáky formou florbalového utkání, které se odehrálo na konci června v Olomouci. Fotogalerii najdete zde.

A podle pravidla do třetice všeho dobrého se kohouti při pátečním utkání proti Třinci spojí s vojáky potřetí a k utkání nastoupí ve speciální sadě dresů, která následně půjde do dražby. Zápasu také bude předcházet netradiční ceremoniál, proto fanouškům doporučujeme přijít na zimní stadion s dostatečným předstihem.

Olomoucké vedení by tímto chtělo poděkovat za spolupráci celé sedmé mechanizované brigádě vojáků, jmenovitě pak bývalému veliteli plk. gšt. Ing. Jiřímu Davidovi, současnému veliteli plk. gšt. Ing. Petru Svobodovi a kapitánu Ing. Lukáši Chalupovi.

„Máme radost z toho, že se nám povedlo tento zápas připravit, a mohli jsme tak navázat na úspěšnou spolupráci se sedmou mechanizovanou brigádou,“ uvedl Jan Tomajko, jednatel a trenér HC Olomouc.