Znovu do Vítkovic! Hanáky čeká druhé utkání v Ostravě během deseti dnů

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Není to tak dlouho, co autobus s olomouckými hokejisty nabral směr Ostrava. A teď si cestu zopakuje. Během necelých 14 dnů vyzvou Kohouti Vítkovice v jejich domácím prostředí už podruhé. Oba předchozí zápasy zvládli lépe Hanáci, rádi by tak přidali třetí výhru. Utkání ve Vítkovicích začíná v pátek v 17:30.

Řekl před utkáním: Zdeněk Moták

Podruhé během deseti dnů vyrazí Kohouti do Ostravy, kde se utkají s domácími Vítkovicemi. Oba předchozí zápasy Kohouti vyhráli, od toho posledního navíc uběhne jen velmi krátká doba. Mohou se utkání v něčem podobat? „Myslím si, že ne. Mají jiné hráče, my také. Řekl bych, že to bude jiný zápas. My se budeme snažit, aby to z naší strany bylo co nejkvalitnější a abychom podali dobrý až výborný výkon,“ řekl rozhodně trenér Zdeněk Moták.

Pro olomoucké hokejisty je pozitivem, že se zužuje seznam zraněných. Do zápasu proti Kometě zasáhli hned dva hráči, kteří dlouho léčili zranění. V brzké době by se snad mohli přidat další. „Marodka se nám vyprazdňuje. Ještě to není tak, jak bychom si představovali, ale je pravda, že v minulém zápase naskočil Lukáš Klimek a Petr Strapáč a na výkonu celého mužstva to bylo poměrně dost znát,“ prozradil.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Část kariéry Zdeňka Motáka je spjata právě s Vítkovicemi. Za ostravský tým sám hrál a několik let vedl mládežnické i dospělé týmy. Poslední čtyři roky působí v Olomouci, kam ale dojíždí právě z Ostravy. „Já už z jejich týmu moc kluků neznám. Znám spíš jednotlivce do pěti kusů, takže těžko říct, co od nich čekat. Spíš se podívám na video, které budeme mít sestříhané a vytvoříme nějakou taktiku. Samozřejmě, kdybych říkal, že je to normální zápas, tak to nebude pravda. Je to lehce nenormální. Ale tím, že se hraje bez diváků, je to trošku jiné, protože běžně tam chodí známí a lidé, které jsem tam potkával mnoho let,“ přiznal zkušený kouč.

Z kabiny soupeře: Vítkovice jsou nejtrestanějším týmem extraligy

I s Vítkovicemi se Olomouc potká už potřetí. Dva předchozí zápasy skončily pouhým jednogólovým rozdílem a ze tří bodů se vždy radovali Olomoučtí. Na ledě ostravského týmu se tentokrát potká hned pět hráčů, kteří oblékali dres obou týmů. Rostislav Marosz pomohl Olomouci k postupu do extraligy a nyní patří mezi nejproduktivnější hráče Vítkovic. Do sestavy Ridery se nedávno vrátil i velezkušený Zbyněk Irgl, který ještě loni patřil mezi tahouny Olomouce.

Za Kohouty nastoupí Petr Kolouch a Lukáš Kucsera, kteří patří k nepřehlédnutelným hráčům Olomouce a jinak tomu nebylo ani před lety, kdy Kucsera a Kolouch sbírali zkušenosti v tehdy ještě prvoligové Olomouci. Do sestavy se po vleklém zranění vrátil i Petr Strapáč, který už patří mezi stálice Hanáků, hokejově ale vyrůstal právě ve Vítkovicích.

Ostravský tým je nejtrestanějším celkem extraligy. Během 33 utkání obdrželi 518 trestných minut, z toho hned devět desetiminutových a tři stopky do dalších utkání. Hned dva Vítkovičtí navíc patří mezi pětici nejtrestanějších hráčů extraligy vůbec, a to Roman Polák (75 TM) a Patrik Koch (72 TM).

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): Ostravar Aréna (9 833)
Poslední utkání: Prohra s Pardubicemi 0:3

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Vítkovice RIDERA – HC Olomouc

umístění v tabulce
74 : 94 - 40 bodů
skóre a body
66 : 100 - 40 bodů
Dominik Lakatoš 25b (16+9)

nejproduktivnější hráč