Začátek moravského derby se rozhodně nedal považovat za nudný. Hanáci do zápasu vskočili s pořádnou dávkou energie a již po první minutě hrací doby zaskočili svého protivníka rychlým budíčkem. O úvodní branku se totiž postaral Jakub Herman, který dostal precizní krátkou přihrávku od Eberleho zpoza branky. Centr druhé formace nad ničím nepřemýšlel a z první propasíroval puk za záda Dolejše.

Ovšem následující minuty už tak napínavé nebyly, jelikož oba celky hrály polovinu první periody téměř vyrovnaně. Diváky ze sedaček zvedl až vítkovický Stanislav Balán, jenž se dostal do úniku a ocitl se naprosto sám před Konrádem. Ten ale vytáhl svoji mrštnou lapačku a vyrazil kotouč k zadnímu mantinelu.

Prostřední dvacetiminutovka začala velmi pozvolna a ke gólové šanci téměř ani nedošlo. Výjimku činilo lehké nahození Davida Nesvadby, který odehrál svůj první zápas v A- týmu. To tečoval Mikúš, čímž naprosto omámil hostujícího gólmana. Dolejš nedokázal vůbec zareagovat, ale naštěstí pro ostravský celek puk mířil těsně vedle pravé tyče.

Přesně v polovině utkání byl ke skórování nejblíže olomoucký Peter Zuzin. Miroslav Holec ujel s pukem až do obranného pásma Vítkovic, kde stál tváři v tvář pouze jednomu obránci a k tomu se mu na levé straně uvolnil jeho spoluhráč. Hosté si však již po druhé mohli zhluboka oddechnout, protože Zuzin nedokázal po křížné přihrávce Holce trefit bránu hostů.

O pár minut později mohlo být ale vyrovnáno. Na druhé straně kluziště se rozjel Jakub Illéš, ale ani on si tentokrát na brankáře Kohoutů nepřišel.

Hra se trochu oživila a plné ruce práce měl opět i protějšek Konráda. Nejprve Matěj Pekr netrefil přihrávku od Knotka. O chvíli později poté zůstal sám před brankovištěm soupeře Marek Laš, jehož rána těsně minula horní růžek Dolejšovy branky. A hostující gólman se nezastavil. Tempo domácích nepolevovalo, ale Dolejš stále dokázal držet brankový rozdíl na pouhém jednom gólu.

Poslední dějství započalo lépe ze strany Vítkovic, které se ve 45. minutě mohli radovat ze srovnávajícího gólu. Při hře 4 na 4 nabídl Sloboda kotouč na druhou stranu Lukáši Kuscerovi, který sice napoprvé trefil pouze tyč, ovšem napodruhé se to Vítkovickému povedlo, když dorazil puk za brankovou čáru.

Zhruba v polovině poslední třetiny konečně derby nabralo na otáčkách a emoce se rázem začaly projevovat. Také rozhodčí více zasahovali do průběhu hry, když na trestnou lavici posílali jednoho hráče za druhým. To se samozřejmě znelíbilo divákům i samotným hráčům.

O vítězi střetnutí museli nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil pouze olomoucký Matěj Pekr, a zajistil tak 100% úspěšnost Kohoutů v přípravě.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): První zápasy využíváme vyloženě k tomu, abychom poznali hráče. Je potřeba rozhodnout, jestli v Olomouci zůstanou nebo ne, protože kádr budeme postupně zužovat. Přípravné zápasy nám v tom rozhodování perfektně pomáhají. Myslím si, že dneska byla na obou stranách vidět, že po dvou třech týdnech intenzivního tréninku toho mají všichni hráči dost. Bylo vidět, že nás Vítkovice fyzicky přehrávaly, měly více sil. Samozřejmě máme soustu připomínek k různým věcem. Dostali jsme sice jen jeden gól, ale to bylo spíše díky vynikajícímu výkonu Braňo Konráda.
Ladislav Svozil (HC Vítkovice Steel): Obě mužstva jsou teprve v přípravě, takže bych řekl, že to bylo celkem kvalitní utkání. Bohužel nám ale chyběli střelci a bez střelců samotná koncovka na ledě být ani nemohla.