Množství přesilových her zdobilo úvodní dějství. Úvodní branka však nepadla v početní výhodě, hosté při hře 5 na 5 zaskočili domácí nenápadnou akcí, při které Zadina lehce nahodil na domácího gólmana a puk velmi šikovně tečoval mezi jeho betony Lukáš Radil - 0:1. O tři minuty v přesilové hře poslal ukazatel skóre na stav 0:2 dělovka Jakuba Evana. Další minuty pak byly olomouckým honem za vyrovnáním. K němu se Mora přiblížila těsně před první sirénou, když dokázala zužitkovat dvojnásobnou početní výhodu. Šťastným střelcem byl Michal Černý - 1:2.

Prostřední třetinu ovládli domácí, ze stále zřetelnějšího tlaku dokázali vytěžit pouze jedinou branku ve třicáté druhé minutě. Po vpádu do obrany Chrudimě srovnal stav zápasu Michal Bartoň - 2:2. Hostům Olomoučtí navíc výrazně zahrozili ještě nastřelenou tyčí a samostatným nájezdem.

V poslední třetině se Mora dostala do vedení. V přesilovce ve čtyřicáté třetí  minutě předvedl Brančík své vidění a vynikající přehled o hře. Milimetrovou přihrávkou našel přesně hůl Petra Polodny, který pohodlně poslal domácí do vedení - 3:2. Vedení držela Mora až do poslední minuty. Dvě minutky před poslední sirénou přišla chrudimská power-play a tlak hostujícího týmu byl drtivý. V čase 59:22 Stanislav Procházka po obrovském tlaku Chrudimi propasíroval kotouč nad Sedlářovo rameno - 3:3. Šlo se tedy do prodloužení.

V prodloužení se Olomouci naskytla možnost přesilovky po faulu Radila. V početní výhodě v čase 64:17 dostal Milan Ministr přihrávku mezi kruhy, měl dostatečný čas řádně zacílit a vystřelil Olomouci bonusový bod - 4:3.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk, trenér HC Olomouc: Do zápasu jsme nevstoupili podle představ. Úvody domácích zápasů nám prostě nevycházejí. Vedení Chrudimi bylo opravdu snadno získané, góly byly z kategorie lehkých. Postupem času jsme se zvedli a už to byl hokej, který chceme hrát. Některé šance jsme si vytvořili, dokázali jsme získat vedení. To, že jsme dostali gól v power-play, no…soupeř si vytvořil tlak už v posledních dvou minutách, zvonila tam i tyč. Věděli jsme, že zápas nebude nijak jednoduchý, Chrudim ve venkovních zápasech sbírá body, má hodně pohyblivých dobře bruslících hráčů. Ti jsou navíc šikovní s pukem v malém prostoru okolo brány. Byli jsme čtyřicet vteřin od třech bodů, máme dva. Řeknu to takto. Ne úplná, ale přeci jen spokojenost.


Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Kdyby mi dnes ráno někdo řekl, že z Olomouce povezeme bod, byl bych spokojený. Poslední zápasy Olomouce, zejména doma, hovořily o její jasné suverenitě. Jeli jsme sem s pokorou, ale i s tím, že víme, že se nám venku daří. Jak jsem říkal, bod bych určitě bral, od Olomouce jsme však čekali mnohem větší tlak. Dostali jsme se v 1. třetině do snadného vedení a je škoda, že jsme zápas ztratili. Olomouc se od druhé třetiny zvedla, tlak tam byl chvílemi značný. Pak se nám podařilo vyrovnat až v power-play, takže nakonec s bodem spokojeni být můžeme. I když málo chybělo v prodloužení, abychom oslabení přežili a na nájezdy jsme si věřili. Bohužel, náš hráč neobsadil střílejícího Ministra.