Zápas patého a třetího celku tabulky už před úvodním vhazováním sliboval kvalitní podívanou, čehož se diváci v sobotním podvečeru u řeky Jizery také dočkali. V prvních dvou minutách hry byl olomoucký gólman Kašík doslova v ohni střel. Některé dokázal mladý talent vytěsnit mimo tři tyče, jiné branku minuly.

Poté se však osmělila i Mora a i Tomáš Vošvrda musel prokázat své umění. Zejména Ondruškova střela z páté minuty byla velmi nebezpečná. I Petr Haluza měl dobrou příležitost ke skórování, ale radost mu včasným zákrokem překazil Vošvrda.

Benátky pak na půl minuty čelily ve dvojnásobném oslabení nátlaku soupeře, ale vše dokázaly přestát bez úhony. V závěru třetiny měl ještě šanci Ctibor Jech, který se ocitl osamocen před Kašíkem, avšak nedokázal ideálně trefit kotouč.

Druhá třetina začala příležitostí nejproduktivnějšího muže benátecké sestavy Lukáše Krále, který tečoval nahození od modré čáry jen těsně vedle tyče olomoucké klece. Skóre se poprvé měnilo po dvou a půl minutách ve druhé části hry. Od modré čáry pálil Pabiška a před brankou na kořist číhající Tomáš Liška usměrnil kotouč do sítě.

Prostřední dvacetiminutovka patřila domácímu celku, který byl lepším týmem a vyjádřil to také střelecky. Kašík už ale puk za svá záda nepustil. Zvýšit skóre mohl Lukáš Král, jenž tečoval střelu Jána Nika od modré čáry a Kašík musel vytasit zákrok ramenem.

Na druhé straně benáteckou branku ohrozil ve vlastním oslabení Milan Ministr a také Vošvrda svým ramenem vytěsnil kotouč mimo tři tyče. Nebezpečná střela Jaroměřského lehce lízla tyčku hostující klece a následně zamířila do ochranné sítě.

Také třetí část hry začala benáteckou šancí na skórování. A opět v tom měl prsty Lukáš Král. Ten totiž zpoza branky našel hokejku Tomáše Lišky, jehož střela z první těsně minula hostující klec. Ve 47. minutě si v rozmezí několika sekund vytvořil dvě šance Petr Haluza. Nejprve po přiťuknutí od Kucsery musel vytáhnout ze své škatulky povedený zákrok domácí gólman a poté nejproduktivnější olomoucký hokejista těsně nedosáhl před odkrytou brankou na puk.

Svou aktivitu dokázali Kohouti zaslouženě přetavit ve vyrovnávací trefu vzápětí. Pavel Selingr si vybruslil do přebrankového prostoru a zvedl kotouč nad Vošvrdovo rameno. Nutno ještě podotknout, že lví podíl na vyrovnávací trefě měl Jiří Dopita, který svou bojovností získal kotouč právě pro Selingra.

Po vyrovnání už ani jeden tým nechtěl udělat zásadní chybu, která by měla vliv na skóre, a tak po šedesáti minutách bylo skóre vyrovnané.

V prodloužení mělo více ze hry domácí mužstvo, které i díky vyloučení Haluzy nadělalo olomouckému gólmanovi plno starostí. Ty ovšem Hanáci přečkali bez úhony, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V těch se lépe dařilo domácím. Zatímco Kašíka prostřelili Lukáš Král a Miroslav Kopic, gólman Vošvrda zůstal nepřekonán. Benátky si tak po vítězství na nájezdy připsaly bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): Zápas byl zhruba podle našich představ. Mužstvo Olomouce považuji za jedno z nejkvalitnějších v první lize. Splnili jsme to, co jsme chtěli. Možná jsme se mohli dostat do většího vedení než do jednobrankového. To byla patrně příčina, proč jsme nezvítězili v základní hrací době. Již před tím gólem měli hosté tlak a my se dostávali do problémů. Samozřejmě vyrovnávacímu gólu předcházela naše chyba, ale soupeř za tím vyrovnáním šel. Myslím si, že jsme dnes dobře ubránili olomoucké přesilovky. V prodloužení jsme měli početní výhodu, kterou jsme ale nedokázali využít. O penaltách se říká, že jsou určitou mírou náhody. Dnes si ale myslím, že jsme v nich jednoznačně byli lepší. Ze strany gólmana tam byla velká jistota a oba střelci nezaváhali. Jsme spokojení.
Petr Fiala (HC Olomouc): Utkání bylo vcelku vyrovnané. Ani na jedné straně nebylo velké množství šancí. Oba celky dobře bránily. Snad jen v přesilovkách mířily některé střely do brankového prostoru. Nejblíže k vítězství jsme byli v prodloužení, kdy jel Radim Kucharczyk sám na bránu. Před tím jsme velmi dobře odehráli oslabení. Neproměněný nájezd z prodloužení jakoby předznamenal, že se nám v samostatných nájezdech nebude dařit. Nedali jsme ani jeden. Penalty nám prostě nevyšly. Věřím, že dnešní výkon bude příslibem do dalších zápasů. Doufám, že přijde větší jistota.