Zápas mezi Olomoucí a Hradcem Králové měl jistě pro oba tábory zajímavý náboj. Kohouti doma v novém ročníku ještě neprohráli, zatímco Královští lvi šest duelů marně čekali na vítězství v normální hrací době, což na Hané chtěli změnit.

Jejich touha po tříbodovém úspěchu byla znát hned od začátku, při úvodní přesilovce domácích paradoxně právě zaútočili dvakrát nebezpečně hosté. Jenže přečíslení dvou proti jednomu i Mikeskův výpad vždy skvěle zastavili olomoučtí beci.

První branka utkání nakonec padla až ve 14. minutě utkání, kdy po parádní souhře elitního útoku Mory se prosadil střelou pod horní víko Jakub Herman. Hradec odpověděl ve dvojnásobné početní výhodě, kdy se Martin Šagát výstavní ranou z levého kruhu trefil přesně do šibenice.

Úvod prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe Královským lvům, kteří dokonali svůj obrat. Z bezprostřední blízkosti nedal Kašíkovi šanci Vít Budínský. Poté si krátkou dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli i Kohouti, jenže ti se v ní gólové radosti nedočkali.

Další otočení skóre, tentokrát ve prospěch Hanáků, přišlo v závěru druhé třetiny, kdy Mora dvakrát udeřila v přesilové hře. Bomba Houdka od modré byla Ondřejem Švaňhalem ztečována tak šikovně, že puk přeloboval Čecha a zapadl do hostující klece.

Jedenáct vteřin před začátkem druhé přestávky vsítil třetí olomoucký gól Matěj Pekr, který z těžkého úhlu dorazil mezi tři tyče vyraženou Ondruškovu střelu.

V poslední třetině se Hradec Králové hnal za vyrovnáním, jenže defenziva Mory v čele s Kašíkem odolávala. Navíc v oslabení Selingr svým nepříjemným pokusem zasáhl břevno.

Tři minuty před koncem zápasu hráli Východočeši v početní výhodě, ve které se odhodlali ke hře bez brankáře. Místo gólu ale vyvrcholila hostujícím vyloučením, které snížilo šance lvů na body. Ty definitivně pohřbil vteřinu před koncem střelou do prázdné branky Radim Kucharczyk.

Olomouc tak po výhře 4:2 zůstává doma stále neporažena, Hradec Králové naopak prodloužil svou sérii bez tříbodového triumfu.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Díky produktivitě v přesilových hrách jsme získali tři body nad velice těžkým soupeřem. My jsme samozřejmě věděli, že se nemůžeme koukat na tabulku, která vůbec neodpovídá síle mužstva jako je Hradec Králové. Na druhou stranu jsme si mysleli, že soupeř nebude hrát tak uvolněně, což se ale nepotvrdilo. Hradec hrál velmi disciplinovaně. My jsme ožili ve druhé třetině, do té doby jsme hráli mdle. Dokázali jsme se udržet na kotouč v útočném pásmu, díky čemuž jsme získali i přesilové hry. A ty vlastně nakonec i rozhodly. Ve třetí třetině jsme sice byli pod tlakem, ale na rozdíl od zápasů v Jihlavě nebo Benátkách jsme hráli mnohem soustředěněji. Jsme rádi, že jsme doma vybojovali tři body.
Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové): Zápas jsme dobře rozehráli, první třetinu jsme předváděli to, co jsme chtěli. Byli jsme celkem disciplinovaní dozadu, naopak řadou vyloučení soupeře se nám podařilo dát gól. I začátek druhé třetiny jsme měli dobrý, ale zhruba od půlky zápasu jsme měli období, kdy naše hra byla zblázněná nahoru dolů. Zbytečně jsme chtěli hrát konstruktivně místo toho, abychom přerušili hru. Soupeř se dostal do tempa, inkasovali jsme dva smolné góly, což jsme ve třetí třetině už nedokázali dotáhnout. My se aktuálně zrovna nevezeme na vlně, kdy by se klukům dařilo. Kromě Jihlavy jsme prohráli všechny zápasy o gól, nebo jsme inkasovali do prázdné branky, což na sebevědomí týmu určitě nepřidá.