Přesilovky. Tak právě ty hrály hlavní úlohu v předposledním přípravném utkání olomoucké Mory v Hradci Králové. Hanáci přijeli na východ Čech bez Jiřího Dopity, v sestavě stále kvůli zranění chyběl Radim Kucharczyk nebo Jan Mikel. Naopak poprvé oblékl dres Mory stokilový slovenský bek Oldrich Kotvan.

Domácí dokázali ztrestat hned první vyloučení v zápase. Ve druhé minutě vypálil od modré do šibenice Martin Vágner a Pšurný mohl po šesti vteřinách opustit lavici hanby.

Vzápětí však bylo vyrovnáno. Po dlouhotrvajícím přesilovkovém sevření vyšachovali hosté hradeckou unavenou obranu, Rác našel Pavla Selingra, a ten zblízka doklepl do prázdné.

Za další tři minuty uklidil odražený puk pod břevno Jiří Kadlec a Hradec Králové opět vedl. V následujících minutách pak byl hlavní postavou Hanáků Libor Kašík, který svými zákroky držel těsné skóre.

Ovšem i na druhé straně si šance tvořili Olomoučtí, leč produktivita nebyla jejich silnou zbraní. V závěru druhé části pak domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl. V další početní výhodě vystřelil od modré Michal Tvrdík a jeden z obránců „dokázal“ puk tečovat mimo Kašíkův dosah.

Do třetí periody vstoupili Hanáci jako uragán a po dvou minutách snížili, když se po přesné Řípově asistenci příklepem z pravého kruhu trefil Pavel Selingr. Deset minut před třetí sirénou pak Nedbálkovu pumelici dorazil za Čechova záda Matěj Pekr a bylo vyrovnáno.

Další gól do konce klání nepadl, tudíž o osudu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Šest sérií drželi gólmani čisté konto, až v sedmé se jako jediný střelec prosadil Lukáš Kucsera.

Olomouc tedy porazila Hradec Králové 4:3 po samostatných nájezdech. Poslední přátelské utkání ji čeká již ve čtvrtek, kdy na svém ledě přivítá Třebíč.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): Dvě třetiny jsme hráli výborný hokej, dobře bruslili a hráli střední pásmo. Pak jsme ale nepochopitelně vyklidili pole a zbytečnými fauly dostali Olomouc do laufu. Mysleli jsme si, že se to odehraje samo. Alespoň je to pro nás ponaučení, že musíme hrát šedesát minut, jinak nemůžeme bodovat. Olomouc pak třetí třetinu ovládla a remíza 3:3 je zasloužená.
Petr Fiala (HC Olomouc): Hráli jsme špatně oslabení, inkasovali jsme v nich tři branky. Poslední třetinu jsme odehráli dobře, ale výkon, který jsme předvedli, by tady v mistrovské soutěži nestačil, protože domácí zvolnili. Remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivým výsledkem. Důležité je, že se nikdo nezranil jako v minulých zápasech, takže z tohoto pohledu to byla dobrá příprava.