Utkání se neslo ve smuteční atmosféře. Hráči, realizační týmy i fanoušci uctili minutou ticha oběti středeční tragické havárie letounu s hokejisty Lokomotivu Jaroslavl. Diváci pak na zimním stadionu rozmístili desítky svíček, původem zlínští borci Horák, Šlahař, Kotvan, Kašík, Pšurný a trenčínský Rác nastoupili s černou páskou na dresu.

Moře vstup do duelu vyšel na jedničku. V první části nastřílela čtyři branky a rozhodla tak o jasném průběhu střetnutí. V desáté minutě otevřel skóre dorážkou ze skrumáže Petr Kolouch, za chvíli vyřešil přečíslení dvou na jednoho učebnicově Lukáš Kucsera.

Za další dvě minuty pak Ondruškovu bombu v přesilové hře tečoval Petr Kolouch, který si tak připsal druhou trefu v zápase. Třebíč byla zralá na ručník, což umocnila po jednapadesáti vteřinách další branka, tentokrát Michala Pšurného v signalizované výhodě.

Na hrozivých 0:5 pak upravil ve druhé části znovu Michal Pšurný po teči Haluzovy přesné asistence. Ve třiatřicáté minutě však hosté snížili. Nahozený puk Brože propadl Žigárdymu do brankoviště a hbitý Tomáš Vondráček uklidil touš do sítě.

V poslední části měli Třebíčští možnost zkorigovat stav v přesilovce pěti proti třem, ale neuspěli. Uspěli až tři minuty před koncem v klasické početní výhodě. Střela Martina Havrana od modré skončila až za Žigárdym.

Mora tak zvládla generálku před startem mistrovské sezóny. Už ve středu ji čeká první ostrý duel na domácím ledě proti Kadani.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Byl to poslední přípravný zápas, myslím, že jsme se trošku uspokojili tím vedením po první třetině. Úplně ten začátek zápasu zase tak dobrý nebyl, protože Třebíč nás v prvních pěti minutách skoro nepustila do třetiny. Potom jsme však využili šance díky dobrému důrazu před bránou. Předvedli jsme pěkné akce, myslím, že se musely líbit. Jsme proto spokojeni. Co se týká Kotvana, odehrál dnes dobrý zápas, asi si ho necháme. Myslím, že se nám vydařila celá příprava, hráli jsme stylem, kterým bychom se chtěli prezentovat i v mistrovských zápasech.
Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Přijeli jsme do Olomouce bez tří hráčů základní sestavy, které jsme nechali kvůli nemocem doma. Začali jsme dobře, v druhé desetiminutovce první části jsme ale vypadli z tempa, dělali jsme chyby, které dokázal soupeř potrestat. Beru to ale na sebe, Pepa Vašíček byl můj obrovský kamarád a držet za něj minutu ticha, a po té koučovat zápas, bylo pro mě složité. Hráči dokázali ve druhé a třetí třetině, že umí hrát hokej, chyběl nám však klid v koncovce a finální zakončení, které nám Olomouc předvedla v první třetině. Náš výkon v tomto utkání nebyl stoprocentní, na hráče jistě také dopadla deka z té tragédie. Ale ještě jednou opakuji, že to beru na sebe.