Již po minutě hry otevřel skóre Dominik Liška, který převzal kotouč od Michala Koňaříka a vyslal střelu pod břevno. Hosté mohli vyrovnat již v následné přesilové hře, nakonec však přidali přesný zásah až v minutě osmé. O vyrovnávací střelu se postaral Anagnostis Spatharis, ten zvedl kotouč nad Sachrovo rameno. Druhý gól svého týmu, díky kterému skórující tým po první třetině vedl, přidal vsetínský Ondřej Paroušek. K tomuto domácímu bekovi se kotouč dostal hned po vhazování před Galuškou při oslabení Valachů. Dominik Liška vyhrál buly a poslal přesný pas právě na Parouška, který, již připraven na modré čáře, pálil přesně. Do konce třetiny byla k vidění vyrovnaná hra.

Stejně se hra odvíjela i v periodě druhé. Ve velké šanci se ocitl vsetínský Matiaško. Jeho střela mířila nad olomouckou bránu. O minutu později však domácí už třetí trefu přidali. Puk přes pravý beton olomouckého gólmana se štěstím přehodil kapitán vsetínských, Michal Koňařík. Gólovou radost přinesl svému týmu i Miroslav Skopal, který mohl vyzkoušet štěstí už v brejku, byl však podražen a dostalo se mu tak druhé šance v podobě trestného střílení, které olomoucký útočník proměnil.

V poslední minutě vyrovnal po chybě domácí obrany Tomáš Dajčar. U jeho gólu si přidal asistenci Daniel Paťava, který v loňském ročníku hájil v Extralize mladšího dorostu barvy Vsetína. Skóre po druhé třetině tedy odpovídalo průběhu zápasu, na tabuli svítilo 3:3.

Hosté zaúřadovali a vstřelili vítěznou branku hned v úvodu třetí třetiny. Miroslavu Skopalovi skončil menší trest, domácí hráči jej nedokázali pokrýt a sám se tak dokázal proti Sachrovi prosadit střelou do levého horního rohu. Dalším, kdo mohl navýšit pro Olomouc, byl Paťava.

Sachr zachoval chladnou hlavu a kotouč mu vypíchl. Hosté se stali lepším týmem a mohli se radovat z další vstřelené branky, opět se na střeleckou listinu zapsal Tomáš Dajčar. Hosté se ujali režie zápasu a sebevědomě přidali další branku, levý roh trefil Jan Janečko. Zbývalo necelých pět minut do konce, když dostal olomoucký Skopal pětiminutový trest (spojený s trestem do konce utkání) a domácí až do konce zápasu hráli v početní výhodě.

Ani tento fakt však domácím ke vstřelené brance nepomohl. Naopak přišel poslední zásah Kohoutů. To již stál v bráně Machač a Tomáš Holiš se trefil nad jeho lapačku.