Vyrovnaný hokej nabídly celky Mountfieldu HK a Olomouce v úvodní třetině pátečního zápasu. Do první větší šance se po skoro pěti minutách mohl dostat Kukumberg, soupeřovými obránci mu ale bylo znemožněno zakončit.

Zdálo se, že od tohoto momentu domácí postupně začnou přebírat taktovku, jenže Olomouc dokázala s domácími držet krok. Výjimkou bylo oslabení ve čtrnácté minutě, v němž Hanáci nedokázali pokrýt Zdeňka Čápa, který od modré čáry napálil kotouč, jenž se zastavil až v síti za zády Vošvrdy.

Jenže domácí vstřelená branka jako by ukolébala a výsledkem bylo ubrání na tempu. Už to vypadalo, že i tak Hradci vedení vydrží, jenže padesát vteřin před koncem třetiny zaskočil Mountfield taktéž z přesilovky Radek Dlouhý, který dokázal v poloviční otočce zpracovat přihrávku mezi kruhy a takřka okamžitě vystřelit nad Kacetlovo rameno.

První osmiminutovka části číslo dva nabídla víceméně pokračování obrázku z první periody. Poté se ale pod Bílou věží spustil hotový brankostroj, v jehož rámci padlo ve zbytku třetiny hned pět branek. Tu první si připsali v čase 28:32 hosté, když Tomáš Houdek tvrdou ranou propasíroval puk přes Kacetla.

Hradec si však nenechal nic líbit a zásluhou Tomáše Pospíšila, kterého našel přesnou přihrávkou zpoza branky Tomáš Knotek, o sedm minut později srovnal. O necelou minutu později dokonce Bohumil Jank střelou od modré domácím přiřkl vedení o jednu branku.

Aby to bylo ještě zajímavější, Radim Kucharczyk prakticky vzápětí opět srovnal. Jeho první pokus dokázal Ondřej Kacetl ještě vyrazit, ale na dorážku byl už krátký. Přesto nakonec Hradečtí odešli do kabin s vedením.

Poslední dvacetiminutovku zahájila kombinace Tomáše Pospíšila a Tomáše Knotka, když druhý jmenovaný z „voleje“ tvrdou ranou nasměroval puk za záda Vošvrdy – 4:3.

Gólová přestřelka pokračovala i bezprostředně po startu poslední periody. Olomouc se již po dvou minutách a čtrnácti vteřinách dočkala další vyrovnávací branky. A znovu z přesilovky! Jakub Matai zcela zaskočil Ondřeje Kacetla přesnou ranou do růžku. Jenže to bylo ze strany Hanáků vše.

Přestože oba týmy se po srovnání snažili o zodpovědnější práci v obraně, při početní nevýhodě se něco takového dělá o dost hůř. Přesně v takové situaci se svým druhým gólem v zápase prosadil Bohumil Jank – a zase to bylo prudkou střelou skoro od modré čáry!

Poslední pomyslný hřebíček do rakve celku z Moravy pak zasadil čtyři a půl minuty před koncem Rudolf Červený, který si v přečíslení dvou na jednoho věděl s krásnou přihrávkou, jíž inkasoval od Romana Kukumberga. Hradec tak z posledního domácího utkání v základní části na domácím ledě vybojoval tři body. V neděli zamíří na Kometu, kde se nepřímo rozhodne o jeho soupeři pro play-off.

Ohlasy trenérů

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Jsme postaveni na trochu jiný hokej, na naší straně byly taky vidět nějaké hlouposti. Olomouc hrála naplno, tvrdě a měli jsme s tím co dělat. Takže jsme rádi za pěkné góly a vítězství. Ale víme, že musíme hrát trochu jinak, jestli chceme proti Kometě nebo Spartě pomýšlet na úspěch.
Petr Fiala (HC Olomouc): Na jednu stranu jsme neodehráli úplně špatný zápas, hlavně dopředu, dokázali jsme využít přesilovky. Na druhou stranu jsme si ho prohráli svojí hloupostí a nedisciplinovaností. Když už máme faulovat, musí to být v momentě, kdy situace hoří. Ale my jsme měli několik hloupých faulů na útočné půlce. Bohužel z toho padl i vítězný gól na 5:4. Z tohoto pohledu jsme na sebe naštvaní a doufám, že si to hráči uvědomí pro další zápasy.