Přesto, že sešívání žádali soupeře o odložení čtvrtého barážového utkání, v samotném klání na nich nebyla znát žádná újma. Po svém dlouhodobém zranění se na ledě dokonce objevil i tahoun slávistů Divíšek.

Domácí vstoupili do zápasu s velkou vervou, ovšem dvouminutové početní oslabení jim nadělalo velké problémy. Jen tak tak stačil Furch zareagovat při střele Zuzina, kdy se stihl přemístit na stranu odkryté části klece.

Trvaj měl na druhé straně taktéž plné ruce práce. Do velké šance se dostal například Knot, jehož dělovka jen o centimetry minula olomouckou klec. V osmé minutě Slavia udeřila! Zpoza branky si vybruslil Miroslav Holec, který následně bekhendem zaskočil olomouckého gólmana.

Kohouti měli ve druhé části k dispozici dokonce čtyřminutovou přesilovku a následně i početní výhodu 5 na 3. Netrvalo ale dlouho a za katr usedli chvíli po sobě i dva olomoučtí hokejisté, a tak si i svěřenci trenéra Beránka zahráli v pěti proti třem. Ani jednomu celku se ale nepodařilo dvojnásobnou početní výhodu využít.

Ve druhé polovině prostřední periody měli navrch hosté, kteří postupně dostávali do presu domácí hráče. Nakonec situace vyvrcholila ve chvíli, kdy se před Furchovou brankou ve skrumáži nejlépe zorientoval Jakub Matai a poslal puk do sítě, čímž vyrovnal na 1:1.

Hra se po většinu času přelévala ze strany na stranu. Ve 45. minutě se ovšem sešívaní dostali do vedení, když Miloslav Čermák doslova propasíroval kotouč za Trvajova záda.

O něco později zatrnulo zase Furchovi a jeho spoluhráčům. Jeden z Moravanů totiž nastřelil tyčku slávistické svatyně a Hanáci se už radovali z gólu, sudí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal.

V závěru utkání byli domácí sevřeni ve vlastním obranném pásmu a odolávali tlaku soupeře. Ten ještě zkusil power-play. Slavia si ale vítězství vzít nenechala a získala tři cenné body.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Naše situace nebyla lehká a klobouk dolů před klukama, protože to parádně odmakali. Našim úkolem bylo hráče co nejvíce namotivovat, byli v péči lékaře a zvládli to.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Pro nás to byl smolný zápas. Vyrovnali jsme na 1:1, měli jsme vyložené šance, ale k naší škodě je neproměnili. Nepředpokládali jsme, že Slavia bude nějak oslabená.