Hra se na začátku zápasu přelévala ze strany na stranu, nikdo se nedostal do vážnější šance. K překvapení všech si první time-out vzal chomutovský lodivod Vladimír Růžička už v 8. minutě, prospěl ale spíše domácím. Minutu na to Piráti sice získali výhodu přesilovky po faulu vysokou holí Vyrůbalíka na Červenku, jejich střely ale vždy Konrád čekal a chytil.

Poté dostali výhodu jednoho muže v poli Hanáci po faulu Pospíšila. Olomoučtí naopak soupeře nepustili z obranného pásma. Staňkovo nahození ještě Kopřiva vyrazil na tyč, pak ale Eberle předal puk Jiřímu Řípovi, který zavěsil do protější šibenice chomutovské klece. Tímto gólem skončily dvě série. Olomouc se v letošní sezóně poprvé prosadila v přesilovce, pro Chomutov to byl naopak první inkasovaný gól v oslabení.

Chomutovští nabídli Olomouci hned na to další přesilovku, tu však i přes pár střel nevyužili. Pak rozjetý Říha čistým hitem trefil Chloubu, který odešel z ledu s krvavým zraněním. Na obou stranách se poté hra přitvrdila, skóre se ale do konce třetiny nezměnilo.

Druhá třetina začala ostře. Po hitu jednoho z Pirátů zůstal na ledě Jaroměřský, odjel však po svých. Další nabídku přesilové hry daroval Kohoutům zbytečným faulem Červenka. Puk na Kopřivu nelétal tak často jako v předchozích přesilovkách, ale Kohouti si na svou šanci počkali. Knotek zpoza brány nacpal puk před bránu, kde za ležícího Kopřivu procpal puk Marek Laš. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí. Piráti se snažili převzít taktovku nad utkáním, jejich snahu však uťal svým parádním zakončením z otočky Miroslav Holec. Vyhnal tak z brány doposud nejlepšího gólmana z extraligy Kopřivu, na jeho místo se postavil Strmeň.

A chomutovské hokejisty to nabudilo. Mezi kruhy dostal přihrávku osamocený Vladimír Růžička, který vymetl levou šibenici Konrádovy svatyně. Olomoučtí však dále nepouštěli Chomutov do tlaku, naopak sami hrozili. Skrmeň ale svou nabídku ukázat se v zápase využil, když se zaskvěl proti střelám Hermana, Jergla i Holce. Chomutovští z ojedinělého rychlého útoku, který neuhasil faulem Ondrušek, měli obrovskou šanci, Kaše však sám před Konrádem netrefil bránu. Po další mdlé přesilovce Pirátů ujel před koncem třetiny Řípa, střelou po zemi výborně chytajícího Strmeně však neprostřelil.

Olomouc vlétla do třetí třetiny a jedině štěstí pomohlo Chomutovu v několika skrumážích před inkasováním dalšího gólu. Euforii domácích přerušil až svým rozhodnutím rozhodčí, když vyloučil Laše. Chomutovští se drželi v útočném pásmu, Konráda však neprověřili. Jak se střílí góly ukázal pak Aleš Jergl. Najel si ze strany, střelu podržel, podíval se a umístil puk do protějšího rohu chomutovské klece. Chomutov byl zralý na ručník a Aleš Jergl toho opět využil, když po krásné kombinaci zakončil do prázdné klece. Zmar Pirátů dokonal v nabídnutém trestném střílení Kämpf, když jeho střela skončila na Konrádově hrudi.

Kohouti mleli hosty dál. Z brankové čáry po akci Hermana vytáhl puk Strmeň. Pět minut před koncem měli hosté další přesilovku, kterou využil Jakub Sklenář. Dvě minuty před koncem si ještě domácí zahráli krátkou přesilovku, pak i Kohouti faulovali a hrálo se ve čtyřech. Gól však už nepadl a tak olomoucká vítězná série pokračuje.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dnes jsme podali asi nejlepší výkon v sezóně. V předchozích zápasech jsme vůbec nestříleli. Dnes to bylo úplně něco jiného, vzali jsme to za správný konec. Je úplně jedno jestli vyhrajete o gól nebo o více, pro nás jsou důležité tři body. A i po čtvrtém vítězství v řadě jsme stále při zemi.
Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Domácí nás ve všem předčili. Těžko se pak dostáváte do zápasu když prohrávate 3:0 a ještě když domácí podporuje skvělé publikum. Dneska jsme odehráli smolné utkání. A je to pro nás možná dobře, sedneme si zpátky na zadek a musíme se vrátit k té naší poctivé hře. Nemohli jsme si myslet, že celou sezónu odehrajeme s nulou v oslabení.